Skocz do zawartości
d2krk

Komputer do gier na przyszłość [4300zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw składam na przyszłość. Planuje za 2-3 lata modernizować.
Nastawienie pod kątem gier.
Budżet: 4300.

i5 8400
Fortis 3 v2
ASRock Z370 PRO4
SPC Vero L2 600W
GoodRam IRDM X DDR4, 2x8GB, 3000MHz
hdd p300 1tb
SSD Crucial mx500 250GB
GTX 1050 ti 4Gb inno3d
Phanteks p400
Windows 10 home box pl 64bit

1) wybrać powyższy zestaw czy poczekać na Ryzen 2600 2gen. ?
2) ryzen ma więcej wątków a gry ida w tym właśnie kierunku
3) intel jak tylko wprowadzi nowy procesor to socket 1151 pójdzie wniepamięć za to AMD socket AM4 ma wspierać do 2020roku więc dało by zawsze radę zmienić procka
4) grafikę jestem gotów kupić używaną do 550 zł tak by pociągnęła pubga w 60FPS a końcem 2018 zmienil bym grafikę jak ceny spadną - już widaćtręd powolnego spadku. Dobre rozwiązanie ? Czy z używek znajdzie się taka karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z370 + i5-8400, to najwyżej modernizacja na i7-8700K, ale wtedy przydała by się mocniejsza płyta. W tym roku będą już Z390 i Intele 8/16. Ten chipset obsłuży też pewnie 10nm Intele. Z370 teraz jak brać to z CPU K, kręcić i za 2-3 lata wymienić płytę i CPU.

Alternatywa to Ryzen R5 1xxx i za 2 lata wymiana na R5/R7 2xxx, wtedy płyta zostaje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pod warunkiem że zainwestujesz minimum w płytę B350 poniżej nie warto schodzić. Jeśli teraz kupisz lepsza płytę z lepszą sekcja zasilania starczy na dłużej i będzie możliwość robienia OC na nowszych procesorach. Ja sam zainwestowałem w ASRock AB350 Fatal1ty Gaming K4 i jestem z tej płyty zadowolony. Myślę że na przyszłą generacje ta płyta wystarczy pamiętaj że dużą rolę po za płyta odgrywa też obudowa czym więcej miejsca i więcej wentylatorów tym chłodniej w środku z tym że nie sugeruj się samymi wentylatorami bo nie o to chodzi. Jeśli masz czas możesz poczekać na nowe płyty pod AM4 które obsłużą szybsze pamięci ram. Wybór należy do Ciebie tak samo możesz zaczekać na nowe procesory powinny się pojawić do końca kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, d2krk napisał:

3) intel jak tylko wprowadzi nowy procesor to socket 1151 pójdzie wniepamięć za to AMD socket AM4 ma wspierać do 2020roku więc dało by zawsze radę zmienić procka

No i co z tego, że AMD będzie wspierać obecny socket do 2020, skoro w przypadku Intela masz taką wydajność pojedynczego rdzenia jaką u AMD dostaniesz pewnie za 2 generacje procesorów?

10 godzin temu, d2krk napisał:

2) ryzen ma więcej wątków a gry ida w tym właśnie kierunku

Idą, idą już z 10 lat i nadal dojść nie mogą ;) W grach mimo wszystko nadal Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą, idą już z 10 lat i nadal dojść nie mogą ;) W grach mimo wszystko nadal Intel.
Już nie przesadzaj może i AMD jest gorsze ale nie o tyle żeby nie było warto kupować to raz dwa że AMD jest już bardzo blisko Intela i dlatego Intel z NVIDIA stosują chwyty poniżej pasa jak np. program GPP. Poczekajmy co AMD zrobi przy nowych seriach. Trzeba trzymać kciuki za AMD czym większa rywalizacja tym lepiej dla nas tańszy sprzęt i bardziej wydajny jak Intel będzie miał monopol będą robili co tylko zechcą a to nam na dobre nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2018 o 21:41, eXtu napisał:

Już nie przesadzaj może i AMD jest gorsze ale nie o tyle żeby nie było warto kupować to raz dwa że AMD jest już bardzo blisko Intela i dlatego Intel z NVIDIA stosują chwyty poniżej pasa jak np. program GPP. Poczekajmy co AMD zrobi przy nowych seriach. Trzeba trzymać kciuki za AMD czym większa rywalizacja tym lepiej dla nas tańszy sprzęt i bardziej wydajny jak Intel będzie miał monopol będą robili co tylko zechcą a to nam na dobre nie wyjdzie.

Oczywiście, że czym lepsza rywalizacja tym lepiej, ale nie ulega żadnym wątpliwościom, że Intel do grania zwyczajnie jest lepszy i tyle. Co innego gdyby autor nastawiał się głównie na bardziej profesjonalne zastosowanie -> wtedy AMD miałby większy sens niż w jego przypadku.

22 godziny temu, d2krk napisał:

Teraz pytanie brać 8400 czy 8600K ?

Zależy czy chcesz podkręcać...

22 godziny temu, d2krk napisał:

Jaka niedroga płyta główna pod 8600K pod OC ?

Rozsądne minimum to Tomahawk albo Asrock

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-tomahawk-978664/

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-killer-sli-1533537/

Rozsądne optimum to Extreme 4

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-extreme4-1533536/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC przeznaczony głównie do grania.
Pytanie:
1) Brać 8700K i gtx1050ti, czy 8400 i gtx 1060 6gb ?
-różnica to 250zł ale ceny w kwietniu jeszcze pewnie spadną (premiera ryzen 2gen)
Rozum podpowiada słabszą CPU i lepszą grafikę. A jak zabraknie mocy na procku to za rok dwa wrzucić tam coś z i7.
2) czy przy obu opcjach nie będzie bootleneck'u ?
3) czy mobo Tomahawk z370 występuje w wersji arctic ? pod AMD i owszem ale pod Intela nie mogę znaleźć.

Edytowane przez d2krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz teraz Intela kupować nie lepiej poczekać na nowe mobo ? Z370 nie są jakieś super i raczej nie obsłużą nowej generacji 10nm natomiast Z390 to już inna sprawa. Po za tym za chwilę wyjdą nowe procesory AMD więc też warto poczekać i zobaczyć co zaoferuje AMD. A nie myślałeś żeby wziąć procek AMD Ryzen 7 1800x kosztuje ok. 1300zł jest droższy od Intela to fakt ale płyta główna będzie do niego tańsza i jest to już 8 rdzeniowy procesor który wydajnościowo jest prawie taki sam jak i5 8600K z tym że masz 2 rdzenie więcej. Na twoim miejscu bym się zastanowił nad tym prockiem albo poczekał na nowości które będą już w kwietniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eXtu napisał:

A nie myślałeś żeby wziąć procek AMD Ryzen 7 1800x kosztuje ok. 1300zł

To już lepiej R7 1700 i OC 4GHz, powinno być bez problemu, a nawet jak będzie 3,9GHz, to co to za różnica. A w cenie jest konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej R7 1700 i OC 4GHz, powinno być bez problemu, a nawet jak będzie 3,9GHz, to co to za różnica. A w cenie jest konkretna.
Sprawdzałem testy to Ryzen 7 1700 gorzej wypadał w benchmarku ale za pewne nie był podkręcony wiem to ma sens wziąć Ryzen 7 1700 i podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Musze to rozważyć.
Ze składaniem chciałem się wstrzymać do kwietnia dokładnie do premiery GPU 20xx. Oraz do premier ryzenów 2gen. bo ceny spadną na pewno.

Panowie odpowiecie na wcześniejsze 3 pytania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Musze to rozważyć.
Ze składaniem chciałem się wstrzymać do kwietnia dokładnie do premiery GPU 20xx. Oraz do premier ryzenów 2gen. bo ceny spadną na pewno.

Panowie odpowiecie na wcześniejsze 3 pytania ?
I to jest najlepsze rozwiązanie bo procki faktycznie powinny spaść z cena do tego zobaczymy co przyniesie nowe. O jakiie pytania dokładnie Ci chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eXtu napisał:
9 minut temu, d2krk napisał:
Dzięki za sugestie. Musze to rozważyć.
Ze składaniem chciałem się wstrzymać do kwietnia dokładnie do premiery GPU 20xx. Oraz do premier ryzenów 2gen. bo ceny spadną na pewno.

Panowie odpowiecie na wcześniejsze 3 pytania ?

I to jest najlepsze rozwiązanie bo procki faktycznie powinny spaść z cena do tego zobaczymy co przyniesie nowe. O jakiie pytania dokładnie Ci chodzi ?

1) Brać 8700K i gtx1050ti, czy 8400 i gtx 1060 6gb ?
-różnica to 250zł ale ceny w kwietniu jeszcze pewnie spadną (premiera ryzen 2gen)
Rozum podpowiada słabszą CPU i lepszą grafikę. A jak zabraknie mocy na procku to za rok dwa wrzucić tam coś z i7.
2) czy przy obu opcjach nie będzie bootleneck'u ?
3) czy mobo Tomahawk z370 występuje w wersji arctic ? pod AMD i owszem ale pod Intela nie mogę znaleźć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie opłaca się kupować kart graficznych warto poczekać na nową generację do tego kopanie staje się co raz mniej opłacalne więc ceny spadną co już powoli widać po cenach. Najlepiej tak dopasować CPU i GPU żeby jedno nie ograniczało drugiego. Co do płyt nie mam pojęcia jeśli szukałeś na necie i nie znalazłeś to możliwe że nie ma najlepiej sprawdzić na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do premiery Ryzenów, w międzyczasie dozbieraj trochę kasy, kup mocnego procka przede wszystkim. Grafę łatwiej zmienić. Ludzie do dziś siedzą na "starych" prockach, bo te dają radę, ale już grafikę muszą zmieniać. Jak będziesz zmieniać procka, to więcej z tym zachodu (ściąganie chłodzenia, przeczyszczenie chłodzenia, nakładanie chłodzenia....zzzz), a grafę wypinasz i wpinasz i jazda do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...