Skocz do zawartości
minemouse

Ile w zasadzie zajmuje Windows 10 (Insider Preview)?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż od pewnego czasu Windows rozrasta mi się na dysku niczym złośliwy nowotwór i to tylko na laptopie, na blaszaku jest ok. Mam Lenovo Yoga-e 710 z 256 GB dyskiem i Windows w tej chwili zajmuje ok 30 GB, co i tak jest nie najgorszym wynikiem, bo z tego co pamiętam to rekordowo zajmował chyba 51,4 GB, gdy na moim blaszaku zajmuje 15,5 GB, oba to Windows-y 10 (Home) 64-bit, oba automatycznie i regularnie aktualizowane, jedyna różnica to to, że na laptopie mam wersję Insider Preview (17120.rs4_release.180309-1616). Czy problem wynika własnie z powodu Preview czy to coś innego.

Zdjęcia niżej: po angielsku z laptopa(Insider), po polsku z blaszka(Public Official).

Screenshot (1).png

Screenshot (2).png

Zrzut ekranu (2).png

Edytowane przez minemouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Widzę, że niewiele masz tego miejsca. Zainstaluj najlepiej uszczuploną wersje bez zbędnych dodatków LINK (chyba, że używasz sklepu windows)

Możesz ograniczyć przywracanie systemu na 1% do jednego stabilnego punktu przywracania

Zmniejszyć plik wymiany do 4GB

Włączyć systemowe oczyszczanie dysku z uprawnieniami admina

Wyłączyć plik hibernacji, chociaż on na laptopie jest przydatny

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...