Skocz do zawartości
d2krk

Windows 10 home OEM

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zakupić win 10 home.
I tu pytanie czy na tej stronie soft jest ok ? https://www.oplacalny-software.pl/windows-10-home-esd/?selectedVariant=65

albo tu: https://tanisoft.pl/produkt/microsoft-windows-10-home-pl-3264
Różnica w cenie z takimi brzoskwiniami czy ykom to blisko 150zł.

Czy macie może innych sprzedawców godnych polecenia ?

Edytowane przez d2krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zakupić win 10 home.
I tu pytanie czy na tej stronie soft jest ok ? https://www.oplacalny-software.pl/windows-10-home-esd/?selectedVariant=65
albo tu: https://tanisoft.pl/produkt/microsoft-windows-10-home-pl-3264
Różnica w cenie z takimi brzoskwiniami czy ykom to blisko 150zł.

Czy macie może innych sprzedawców godnych polecenia ?
Używam klucz kupiony z allegro i działa jak chcesz na priv podeślę link do aukcji myślę że nie warto przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co OEM? Będziesz chciał wymienić komputer albo nawet płytę główną i płać za nową licencje, bo OEM może być przypisany tylko raz do jednego komputera. 

Z allegro wiadomo, że wszystkie klucze lewe, nawet jeśli działają. Nie zdziw się jeśli dostaniesz wezwanie na komisariat jako świadek i będziesz musiał się tłumaczyć że nie widziałeś co robisz ;) Teraz ostro ścigają za handel lewym oprogramowaniem (sam dostałem wezwanie za kupno jednej gierki na goga) 

Kupując boxa masz go dożywotnie i 100% pewności że jest z legalnego źródła. Tu jest najtaniej http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=68019

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do OEM da radę przenieść:

"Jedyną opcją ponownego zainstalowania tego samego systemu Windows w wersji OEM jest sytuacja, gdy komputer uległ awarii – np. konieczna była wymiana płyty głównej czy procesora. Wówczas trzeba zadzwonić na infolinię Microsoftu, opisać sprawę i uzyskać odblokowanie klucza aktywacyjnego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, d2krk napisał:

Chce zakupić win 10 home.
I tu pytanie czy na tej stronie soft jest ok ? https://www.oplacalny-software.pl/windows-10-home-esd/?selectedVariant=65

albo tu: https://tanisoft.pl/produkt/microsoft-windows-10-home-pl-3264
Różnica w cenie z takimi brzoskwiniami czy ykom to blisko 150zł.

Czy macie może innych sprzedawców godnych polecenia ?

To, czy jest ok, dowiesz się, gdy kupisz, zadzwonisz na infolinię Microsoftu i powiedzą Ci, że jest ok.:)

Jak już chcesz kupić oryginalny system dla świętego spokoju, to nie staraj się oszczędzić 150zł, tylko wyłóż rynkową kwotę i kup system z pewnego źródła, a nie używkę z allegro, czy oem z dziwnego sklepu. Do poczytania:

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_other-windows_programs/legalność-systemu-operacyjnego/867329d4-5c2e-43a0-8782-86236a6dd83e

Jak system przyjdzie w pudełku, z płytą i innymi fajnymi rzeczami, to będziesz mógł spać spokojnie. Jak kupisz "legalnego oem-a" z naklejką, to będziesz powoływał się na wyroki Trybunału, jak to w zwyczaju mają "specjaliści" w internetach.:) Jak masz kupić oem-a za 200zł i oszczędzić 150zł, to już lepiej wcale nie wydawaj żadnych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co OEM? Będziesz chciał wymienić komputer albo nawet płytę główną i płać za nową licencje, bo OEM może być przypisany tylko raz do jednego komputera. 
Z allegro wiadomo, że wszystkie klucze lewe, nawet jeśli działają. Nie zdziw się jeśli dostaniesz wezwanie na komisariat jako świadek i będziesz musiał się tłumaczyć że nie widziałeś co robisz ;) Teraz ostro ścigają za handel lewym oprogramowaniem (sam dostałem wezwanie za kupno jednej gierki na goga) 
Kupując boxa masz go dożywotnie i 100% pewności że jest z legalnego źródła. Tu jest najtaniej http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=68019
Mam dowód zakupu i jestem czysty to na sprzedającym spoczywa odpowiedzialność za to czym handluje ja kupuję na legalnym portalu który także odpowiada za sprzedawane na nim rzeczy. Podejrzewam że te klucze które są na allegro są ze starych rozebranych komputerów od ludzi którzy nie wiedzieli że mogą ten klucz wykorzystać jeszcze raz uwierz mi że takich ludzi jest wielu którzy mieli np. laptopa coś padło i już go nie ratowali i został w jakimś serwisie czy trafił na jakieś wysypisko sprzętu i ktoś wyczuł że można to jeszcze sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2018 o 09:18, eXtu napisał:
W dniu 27.03.2018 o 23:59, Crescendo1 napisał:
Po co OEM? Będziesz chciał wymienić komputer albo nawet płytę główną i płać za nową licencje, bo OEM może być przypisany tylko raz do jednego komputera. 
Z allegro wiadomo, że wszystkie klucze lewe, nawet jeśli działają. Nie zdziw się jeśli dostaniesz wezwanie na komisariat jako świadek i będziesz musiał się tłumaczyć że nie widziałeś co robisz ;) Teraz ostro ścigają za handel lewym oprogramowaniem (sam dostałem wezwanie za kupno jednej gierki na goga) 
Kupując boxa masz go dożywotnie i 100% pewności że jest z legalnego źródła. Tu jest najtaniej http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=68019

Mam dowód zakupu i jestem czysty to na sprzedającym spoczywa odpowiedzialność za to czym handluje ja kupuję na legalnym portalu który także odpowiada za sprzedawane na nim rzeczy. Podejrzewam że te klucze które są na allegro są ze starych rozebranych komputerów od ludzi którzy nie wiedzieli że mogą ten klucz wykorzystać jeszcze raz uwierz mi że takich ludzi jest wielu którzy mieli np. laptopa coś padło i już go nie ratowali i został w jakimś serwisie czy trafił na jakieś wysypisko sprzętu i ktoś wyczuł że można to jeszcze sprzedać.

I co z tego, że masz dowód zakupu? Posiadanie (bądź nie posiadanie) papieru nic nie zmienia. Pozwoli ewentualnie ustalić, kto w danej chwili mógł/może użytkować system, a nie czy system może w ogóle być użytkowany.

Osoba udostępniająca (sprzedaż to także forma udostępniania) nielegalne oprogramowanie, podlega sankcjom karnym. Osoba kupująca, nie. Jeszcze nie spotkałem się, żeby kogoś ścigali za paserstwo, bo kupił Windowsa na bazarze. W świetle naszego prawa, łamiesz prawo udostępniając nielegalnie oprogramowanie, a nie je pobierając. Dlatego ściga się udostępniających: sprzedawców, właścicieli serwerów itd. No i firmy, które korzystają z lewego oprogramowania, ale to już inna historia. Dlatego kolega Crescendo1 zwraca uwagę na wezwanie w charakterze świadka.

Inną rzeczą jest następnie używanie oprogramowania zgodnie z licencją. Fakt posiadania dowodu zakupu, legalności systemu, czy źródła zakupu, ma jedynie pośredni związek z legalnym (w rozumieniu: zgodny z licencją) użytkowaniem systemu. System kupiony bezpośrednio u Microsoftu, również można użytkować w sposób łamiący postanowienia licencji.;)

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszym celem (Opłacalny Software) jest oferowanie najlepszych produktów po znacznie niższych cenach, aby były dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Zależy nam też na tym, aby zminimalizować niepotrzebne marnotrastwo nieużywanych produktów. 

  • Ponad 100 000 usatysfakcjonowanych konsumentów w całej Europie.
  • Każdego roku nasi klienci oszczędzają średnio więcej niż 10 000 000 €.
  • Nasz sklep internetowy został ogłoszony jako Sklep roku w 2016 (konkurs organizowany przez porównywarkę cen Heureka).

Aby zapewnić najwyższą jakość oprogramowania second-hand dla naszych Klientów stosujemy 3-stopniowy proces weryfikacji pozyskiwanych licencji. Ten sposób stanowi gwarancję, że wszystkie sprzedawane przez nas produkty są w 100% legalne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichaelaD napisał:

Naszym celem (Opłacalny Software) jest oferowanie najlepszych produktów po znacznie niższych cenach, aby były dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Zależy nam też na tym, aby zminimalizować niepotrzebne marnotrastwo nieużywanych produktów. 

  • Ponad 100 000 usatysfakcjonowanych konsumentów w całej Europie.
  • Każdego roku nasi klienci oszczędzają średnio więcej niż 10 000 000 €.
  • Nasz sklep internetowy został ogłoszony jako Sklep roku w 2016 (konkurs organizowany przez porównywarkę cen Heureka).

Aby zapewnić najwyższą jakość oprogramowania second-hand dla naszych Klientów stosujemy 3-stopniowy proces weryfikacji pozyskiwanych licencji. Ten sposób stanowi gwarancję, że wszystkie sprzedawane przez nas produkty są w 100% legalne.

 

kolejny boot debil...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2018 o 08:07, elderion napisał:

I co z tego, że masz dowód zakupu? Posiadanie (bądź nie posiadanie) papieru nic nie zmienia. Pozwoli ewentualnie ustalić, kto w danej chwili mógł/może użytkować system, a nie czy system może w ogóle być użytkowany.

Osoba udostępniająca (sprzedaż to także forma udostępniania) nielegalne oprogramowanie, podlega sankcjom karnym. Osoba kupująca, nie. Jeszcze nie spotkałem się, żeby kogoś ścigali za paserstwo, bo kupił Windowsa na bazarze. W świetle naszego prawa, łamiesz prawo udostępniając nielegalnie oprogramowanie, a nie je pobierając. Dlatego ściga się udostępniających: sprzedawców, właścicieli serwerów itd. No i firmy, które korzystają z lewego oprogramowania, ale to już inna historia. Dlatego kolega Crescendo1 zwraca uwagę na wezwanie w charakterze świadka.

Inną rzeczą jest następnie używanie oprogramowania zgodnie z licencją. Fakt posiadania dowodu zakupu, legalności systemu, czy źródła zakupu, ma jedynie pośredni związek z legalnym (w rozumieniu: zgodny z licencją) użytkowaniem systemu. System kupiony bezpośrednio u Microsoftu, również można użytkować w sposób łamiący postanowienia licencji.;)

W swietle polskiego prawa pobieranie oprogramowania jest nielegalne i nie dotyczy to tylko udostepniania. Udostepniania filmow i muzyki jest nielegalne a pobieranie ich jest legalne. Co do OEM, mozna przypisac klucz do innego sprzetu i nie trzeba dzwonic do MS. W systemie jest kreatow ktory pozwala na przypisanie OEM do nowej konfiguracji. Tak tez sam zrobilem i dziala bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2018 o 08:07, Wosiu napisał:

Co do OEM, mozna przypisac klucz do innego sprzetu i nie trzeba dzwonic do MS. W systemie jest kreatow ktory pozwala na przypisanie OEM do nowej konfiguracji. Tak tez sam zrobilem i dziala bez problemu.  

Czy mógłbyś opisać to nieco dokładniej?

Jestem tym zainteresowany - składam kompa i chętnie przeniósłbym na niego windowsa ze starego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...