Skocz do zawartości
airborne82

Wymiana kabli , wtyki bananowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie wymiany kabli w mojej wieży Sony DHC ZX50 MD którą dostałem swego czasu od znajomego.
Kable dość stare ( cienkie i jedna część nawet spleciona z odpadów, stąd też ich konieczna wymiana, wieża podłączona też do PC ).

Kable już mam na oku, do tego kabel Kabel Minijack 3.5 - RCA (Cinch) x2 - który też wymieniam bo stary jest za duży do tego przy końcach już popękana osłona ( jakiś najtańszy kabel ) i wymieniam na coś pewniejszego z lepszą budową.

Zastanawiam się za to nad wtykami bananowymi - używać czy szkoda tych kilkudziesięciu złotych ( 8 sztuk - więc ok 20-40 zł ) czy nie ma sensu ich brać i lepiej końcówki kabla głośnikowego zalutować leciutko cyną ( po to by końcówka się nie rozczepiała ) Mają sens te wtyki bananowe ( te tańsze bo raczej nie wydam 10 zł za jeden markowy wtyk co da koszt nawet 100 zł za komplet wtyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyki bananowe to wygoda przy podłączaniu/odłączaniu. Sam kiedyś, kiedy jeszcze używałem pasywnych rozwiązań, to jechałem na gołych kablach (utleniało się to, pojedyncze nitki kabla czasem się ułamały ... nie było to fajne), ale dzisiaj już jestem bardziej wygodny i byłyby zakończenia bananowe  - co też Tobie dla Twojego spokoju sugeruję ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kyle napisał:

Wtyki bananowe to wygoda przy podłączaniu/odłączaniu. Sam kiedyś, kiedy jeszcze używałem pasywnych rozwiązań, to jechałem na gołych kablach (utleniało się to, pojedyncze nitki kabla czasem się ułamały ... nie było to fajne), ale dzisiaj już jestem bardziej wygodny i byłyby zakończenia bananowe  - co też Tobie dla Twojego spokoju sugeruję ;)

Właśnie przy sprzątaniu będzie często odpinane i chcę właśnie uniknąć ułamywania lub rozczepywania się nitek.

Mimo tego że kable biorę dobre a nie zwykłe CCA to jednak po częstym odłączaniu i z tymi lepszymi może być problem.

 

Tylko teraz tak:

Jakie wtyki?

NAKAMICHI

czy

ZWYKŁE

Komplet to 2 sztuki, a trzeba sztuk 8 więc 4 komplety.

ponad 50 zł vs 10 zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zyskasz wtykami bananowymi to wygoda użytkowania i czasem też estetyka dlatego jeśli dla wyglądu i jakości wykonania chcesz dopłacić to ok. Natomiast jack-RCA warto wybrać lepszy, ekranowany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, XantiO napisał:

Jedyne co zyskasz wtykami bananowymi to wygoda użytkowania i czasem też estetyka dlatego jeśli dla wyglądu i jakości wykonania chcesz dopłacić to ok.

 

Tak wiem o tym :)

Dlatego albo biorę banany albo poprostu bez bananów i dobrze skręcam nitki i na końcu daję tylko cyne, tylko tyle by pokryć tylko końcówki :) dzięki temu nitki się nie będą strzępiły. Też powinno zdać egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...