Skocz do zawartości
lepudruk

Sprzęt zamiast wynagrodzenia...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa dość nietypowa. Wykonywałem jednorazową usługę dla firmy, która zwinęła się pozostawiając długi i opuszczone biuro. Osoba zarządzająca tym cyrkiem w ostatnim dniu urzędowania przyparta do muru (kasa albo życie) stwierdziła że jedyne co jest w stanie zaoferować to elementy wyposażenia biura. Mając do wyboru zostanie z kwitkiem a zostanie z czymś mniej-więcej wartościowym wybrałem wariant drugi i ... wziąłem komputer (tj. jednostkę centralną). Sęk w tym, że w temacie jestem cienki. Pisząc to mam duszę na ramieniu, że zaraz ktoś rzuci mi się do gardła (nie to miejsce, nie ten temat, nie to forum etc. etc.) ale bardzo proszę o wyrozumiałość. Szukam pomocy i stąd ten post. Osoby obeznane z tematem sprzętu komputerowego uprzejmie proszę o rzucenie okiem i poświęcenie paru minut aby napisać czy to co udało mi się wynieść z tej całej kabały ma jakąkolwiek wartość. I proszę nie pytajcie ile mi byli winni, i tak domyślam się że jestem mocno w plecy... :/

Poniżej lista części jaką udało mi się ustalić dzięki uprzejmości technika z sieci kablowej, który będąc na miejscu zbierał sprzęt sieciowy i był na tyle pomocny, że zerknął do środka i powiedział co siedzi w obudowie:

  • Intel Pentium G3220 3GHz
  • DDR3 2x4GB 1600
  • Gigabyte GA-H87M-D3H
  • SEGATE 1TB (3 sztuki)
  • DVDRAM LG
  • CORSAIR TX650
  • obudowa SilentiumPC (model nieznany - duża, czarna z regulacją prędkości wiatraczków i filtrami przeciwkurzowymi góra i dół)
  • Windows 7 Pro PL (dysk i nalepka potwierdzająca licencję)

Komputer był owinięty w folię i stał nie podłączony do prądu. Ogólnie sprawia wrażenie mało używanego a dyski są puste (tzn. jest na nich tylko system).

Byłbym wdzięczny za pomoc w oszacowaniu wartości tego sprzętu.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Crescendo1 napisał:

Co za problem wklepać nazwy w allegro i policzyć? 

Żeby nie było że post na darmo: procesor 200zł, RAM 150zł, płyta główna 150-200zł, dyski 3x80zł, napęd DVD 10zł, zasilacz 160zł, obudowa ~100zł

Zajrzałem na allegro ale z racji tego że nie orientuję się w temacie wolę aby wypowiedział się ktoś kto jest lepiej rozeznany, zawsze to pewniejsza opinia i/lub potwierdzenie tego co sam zdołam ustalić. W każdym razie bardzo dziękuję za informację :)

A system? Czy to robi jakąś różnicę w cenie że jest naklejka potwierdzająca licencję oraz oryginalna płyta z Windows 7 Pro?

Edytowane przez lepudruk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...