Skocz do zawartości
Elemenar

Problem z uciekającym ramem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.

Drodzy użytkownicy, mam pewien problem który zaczyna się mniej więcej 2 tygodnie wstecz, a mianowicie mój ram ucieka bezpowrotnie w eter.

Opis problemu: Mój problem obiawia się tym że mając 16 Giga ramu zostaje on zjedzony do cna i nie wiadomo gdzie on się podziewa.

Sprawdzałem logi w menadżerze zadań i po starcie komputera mam około 20% zużycia ramu, po pewnym czasie zwiększa się delikatnie do 35-40% jak już używam komputera... po skończeniu jakiś czynności on wraca do 25-30% a w pewnym momencie jak już minie jakiś x czas wskakuje 100% zużycia z tym że nawet menadżer nie wie gdzie ten ram może być.

Moja konfiguracja komputera wygląda tak: https://www.morele.net/inventory/info/pFF2lj/

I nie była zmieniana od ładnych paru lat, po za zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plik stronicowania na 0 (po prostu wyłączony) , do tego 16 GB RAM i użycie np. teraz, kiedy piszę tego posta z Firefox, a w tle antyvir, program do UPS i do monitora, mam użycie 2,5 GB RAM (po zamknięciu Firefox spada np. do 1,8GB, czasem do 2GB). Także nie przez mały plik strony koledze robi się to wielkie użycie RAM.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, tutaj po ustaleniu 8 giga pliku stronicowania w trybie awaryjnym oraz świeżo po odpaleniu komputera z tegoż trybu https://imgur.com/a/YFsDN

 

Edit: dodam że dałem 8 giga pliku stronicowania na systemowej partycji SSD

Edit2: w chwili kiedy piszę tego posta, czyli jakieś 15 minut później mam już 50% zużycia ramu a wchodziłem tylko na imgura aby wstawić zdjęcia i wysłać wam to tutaj  https://imgur.com/a/8UChG

Edytowane przez Elemenar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować jakichś innych programów ale nie wiem czy pokażą coś więcej niż monitor zasobów np. Anvir Task Manager, Process Hacker, 

 

EDIT: olej to co napisałem,

Karty sieciowe Killer coś tam, którą masz w swojej mobo zintegrowaną zaliczają wycieki pamięci, szukaj w google "killer network memory leak",

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopserwowałem zjadanie do 50-60% i dalej nie, ale to nadal za dużo.

Poszukam dalej o killer poradach, ale skoro sterowniki od producenta nie pomagają to nie wiem czy warto się bawić w mniej wiarygodne źródła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 24 godzinnym postoju komputera miałem zużycie 71% ramu, niby poprawa względem czasu zapełniania... ale wchodząc na komputer wywaliło mi informacje że sterownik monitora przestał działać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...