Jump to content
Sign in to follow this  
Elemenar

Problem z uciekającym ramem

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie.

Drodzy użytkownicy, mam pewien problem który zaczyna się mniej więcej 2 tygodnie wstecz, a mianowicie mój ram ucieka bezpowrotnie w eter.

Opis problemu: Mój problem obiawia się tym że mając 16 Giga ramu zostaje on zjedzony do cna i nie wiadomo gdzie on się podziewa.

Sprawdzałem logi w menadżerze zadań i po starcie komputera mam około 20% zużycia ramu, po pewnym czasie zwiększa się delikatnie do 35-40% jak już używam komputera... po skończeniu jakiś czynności on wraca do 25-30% a w pewnym momencie jak już minie jakiś x czas wskakuje 100% zużycia z tym że nawet menadżer nie wie gdzie ten ram może być.

Moja konfiguracja komputera wygląda tak: https://www.morele.net/inventory/info/pFF2lj/

I nie była zmieniana od ładnych paru lat, po za zasilaczem.

Ja mam plik stronicowania na 0 (po prostu wyłączony) , do tego 16 GB RAM i użycie np. teraz, kiedy piszę tego posta z Firefox, a w tle antyvir, program do UPS i do monitora, mam użycie 2,5 GB RAM (po zamknięciu Firefox spada np. do 1,8GB, czasem do 2GB). Także nie przez mały plik strony koledze robi się to wielkie użycie RAM.

Edited by Kyle

Proszę bardzo, tutaj po ustaleniu 8 giga pliku stronicowania w trybie awaryjnym oraz świeżo po odpaleniu komputera z tegoż trybu https://imgur.com/a/YFsDN

Edit: dodam że dałem 8 giga pliku stronicowania na systemowej partycji SSD

Edit2: w chwili kiedy piszę tego posta, czyli jakieś 15 minut później mam już 50% zużycia ramu a wchodziłem tylko na imgura aby wstawić zdjęcia i wysłać wam to tutaj  https://imgur.com/a/8UChG

Edited by Elemenar

możesz spróbować jakichś innych programów ale nie wiem czy pokażą coś więcej niż monitor zasobów np. Anvir Task Manager, Process Hacker, 

EDIT: olej to co napisałem,

Karty sieciowe Killer coś tam, którą masz w swojej mobo zintegrowaną zaliczają wycieki pamięci, szukaj w google "killer network memory leak",

Edited by Zeniu

Dzięki, nigdy bym nie wpadł że to przez killera.. :P

Popatrzę po internecie i jest jakaś łatka, zainstaluje i później zdam relacje

Zaopserwowałem zjadanie do 50-60% i dalej nie, ale to nadal za dużo.

Poszukam dalej o killer poradach, ale skoro sterowniki od producenta nie pomagają to nie wiem czy warto się bawić w mniej wiarygodne źródła :(

po 24 godzinnym postoju komputera miałem zużycie 71% ramu, niby poprawa względem czasu zapełniania... ale wchodząc na komputer wywaliło mi informacje że sterownik monitora przestał działać :(