Skocz do zawartości
MagicPS

Komputer do gier - max 2000zł (używany/poleasingowy)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Po raz kolejny potrzebuję pomocy w złożeniu PC, na którym będzie można pograć w nowe gry. Zdaję sobie sprawę, że nowy sprzęt kosztowałby mnie znacznie więcej niż 2000zł, dlatego preferuję sprzęt używany/poleasingowy.

Znalazłem ostatnio taki egzemplarz poleasingowy:
https://shoplet.pl/pl/p/GRY-DELL-7010-SFF-i5-3570-8GB-500GB-GTX1050Ti-W7HP/28014

Myślicie, że nowe gry pójdą na czymś takim powiedzmy na średnich detalach ?

Czy może kwota 2k to zdecydowanie za mało i nie ma szans, żeby coś skomponować w tej kwocie?

Macie jakieś propozycje?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem po 2k podobne do tego poleasingowego ale z dyskiem SSD 256GB, w normalnej obudowie z markowym zasilaczem. Także szału nie robi jak na swoją cenę ale jest to jakaś opcja na której pograsz chociażby w wieśka na średnio-wysokich. 

Jeśli składać to grafikę wybierałbym pomiędzy dwoma modelami: gtx770 (650zł) albo gtx970 (900zł). Procesor np i5-4590 3,7GHz za 450zł, bo na i7 za 650 może nie starczyć budżetu. Do tego niedrogi SSD, płyta H81 i 8GB RAM 1600MHz CL9

Dobrze szukaj albo wyczekuj okazji to można złożyć naprawdę niezłą maszynkę za tą kwotę

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 17:33, eXtu napisał:

W jakie gry chcesz grać ? Zajrzyj sobie na kanał techlipton na YouTube tam masz zestawy od Liptona za 2k razem z testami wydajności

Dzięki za polecenie kanału, nie znałem go wcześniej. Widziałem, że na dniach ma wstawić filmik z używanymi częściami, także zobaczę co tam poleci. A co do gier to generalnie, aby każda gra płynnie chodziła, a nie mam konieczności grania w gry na najwyższych detalach.

W dniu 31.03.2018 o 19:36, Crescendo1 napisał:

Widziałem po 2k podobne do tego poleasingowego ale z dyskiem SSD 256GB, w normalnej obudowie z markowym zasilaczem. Także szału nie robi jak na swoją cenę ale jest to jakaś opcja na której pograsz chociażby w wieśka na średnio-wysokich. 

Jeśli składać to grafikę wybierałbym pomiędzy dwoma modelami: gtx770 (650zł) albo gtx970 (900zł). Procesor np i5-4590 3,7GHz za 450zł, bo na i7 za 650 może nie starczyć budżetu. Do tego niedrogi SSD, płyta H81 i 8GB RAM 1600MHz CL9

Dobrze szukaj albo wyczekuj okazji to można złożyć naprawdę niezłą maszynkę za tą kwotę

Czyli lepiej samemu złożyć, niż bawić się w szukanie czegoś poleasngowego? Dzięki za polecenie konkretnych produktów, zacznę coś szukać w tym kierunku w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej samemu złożyć, niż bawić się w szukanie czegoś poleasngowego? Dzięki za polecenie konkretnych produktów, zacznę coś szukać w tym kierunku w takim razie.
Poczekaj na test komputera złożonego przez niego na Ryzenie za ok. 2 tysiące. Na ten moment do 2 tysięcy z nowych możesz złożyć na Intelu G4560 lub jakimś tańszym Ryzenie. Tutaj masz za 2200zl Ryzen 3 1200 https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=269020 ten zestaw powinien sobie radzić dość dobrze jak za taką cenę chyba że dasz radę dołożyć coś np. do 2500zl to można dać mocniejszy procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o sff tam zasilacze są na styk o wymianie karty graficznej możesz zapomnieć za 2k z poleasingowych to poszukaj della t3600 na 4 jajowym cpu i 16gb ramu (6jajek poza budżetem) i dokup do niego jakiegoś gtx 1050ti

choć osobiście poczekałbym na z390 i x470 (ceny starszych spadną) i złożył coś nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...