Skocz do zawartości
HenryK3

Pomóżcie madrzy ludzie ->ECSk7vta3&AMD2000+

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie madrzy ludzie prosze.

To nie miejsce na taki temat, ale jestem zalamany.

To jest tu:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=37196

 

Już nie wiem co mam zrobić (wymiana płyty nie wchodzi w rachube).

Już tylko na Wasze rady liczę, macie ogromną wiedzę i doświadczenie.

Pozdrawiam i z góry dziekuję za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeglkadnieciu podanego linku wydaje mi sie ze chyba jednak na tejze mobo nic nie wskorasz :evil: po prostu ona nie przyjmuje tego proca i koniec zreszta rekomendacji dla niego nie ma wiec wcale nie musi. Wiesz na twoim miejscu sprobowalbym spylic ta plytke i kupic ECSa L7S7A2 lub ASRocka na SIS746(fx) bylby bardziej zadowolony a dokladac bys za wiele nie musial. Obie plyty nie sa chyba drozsze niz 280 pln albo nawet i mniej. Przemysl czy to nie bedzie lepszym wyjsciem. Albo nawt pomysl nad zakupem lepszej plyty IMHO wymiana by ci sie przydala. Za 300 pln mialbys juz Epoxa 8k9A na KT400 i swietne mozliwosci O/C

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opylenia tej płytki to nie polecam skupu na giełdzie we wrocku ...bo ja w niedziele za taką tylko ver.3.1 dostałem 80 zł :cry: rozpacz w biały dzień ale kilka chwil później nabyłem poniższą NF7-S i humor sie poprawił .

Bankrut zaliczony ale proc wstał na 2300 mhz i przeszedł 3 dmarka, mam nadzieje że to nie koniec .

 

Pozdrufko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za cenne rady.

Szkoda, ze się wczesniej nie dogadaliśmy, ta 3.1 by mi wystarczyła, mój AXDA2000 powinien na niej spoko chodzić.

A co do zakupu nowej, hmm wiadomo z czym się to wiąże.

Pózniej też są dalsze konsekwencje: wymiana pamięci, grafika miała być po procku zmieniana (wstyd się przyznać co mam), a i dysk by trzeba. I tak bez końca.

Póki co spróbuję może zamienić procka na Palomino, bedzie cieplej w mieszkaniu....

Po za tym mam już wentylator Igloo Silent Breeze 462

http://www.glacialtech.pl/glacialtech/socketa.htm

bedzie okazja go wykorzystać...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za cenne rady.

Szkoda, ze się wczesniej nie dogadaliśmy, ta 3.1 by mi wystarczyła, mój AXDA2000 powinien na niej spoko chodzić.

A co do zakupu nowej, hmm wiadomo z czym się to wiąże.

Pózniej też są dalsze konsekwencje: wymiana pamięci, grafika miała być po procku zmieniana (wstyd się przyznać co mam), a i dysk by trzeba. I tak bez końca.

Póki co spróbuję może zamienić procka na Palomino, bedzie cieplej w mieszkaniu....

Po za tym mam już wentylator Igloo Silent Breeze 462

http://www.glacialtech.pl/glacialtech/socketa.htm

bedzie okazja go wykorzystać...

Pozdro

dlaczego wymiana pamieci przeciez masz ddr266 (chyba) wiec poki co moglbys smigac na takich a potem wymienic zreszta gdybys je teraz sprzedal tez nie musialbys wiele doplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to ja chciałem bez dodatkowych kosztów przyspieszyć kompa (ile można na Duronie 850).

A może ktoś ma na zbyciu jakąś niedrogą płytę pod DDR266 ina której pójdzie mój AXDA2000, to może bym go na Palomino nie zamieniał?

Tak czy owak stoję w miejscu i nie wiem co dalej.

Dzięki za odp.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to ja chciałem bez dodatkowych kosztów przyspieszyć kompa (ile można na Duronie 850).

A może ktoś ma na zbyciu jakąś niedrogą płytę pod DDR266 ina której pójdzie mój AXDA2000, to może bym go na Palomino nie zamieniał?

Tak czy owak stoję w miejscu i nie wiem co dalej.

Dzięki za odp.

Pozdro

no co ty co jak co ale na 0.18u to bym sie w zyciu nie zamienil wolalbym mobo wymienic daj spokoj "dzisiaj" zamienisz sie na 0.18 a "jutro" bedziesz 0.13u spowrotem chcial. przeciez to tak jakbys chodzil do tylu a tu do przodu trza gnac ;) mowie ci kombinuj tak zeby wymienic plytke moim zdaniem to najbardziej przyszlosciowe i najwydajniejsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie wiem dlaczego sie tak do tej płyty przywiązałem.

 

Nie da się ukryć, że była by to niezła satysfakcja odpalić to CPU na niej.

(Ciągle jakoś nie dale mi spokoju napięcie zasilające proc. może przeciąć ścieżkę i wstawić dzielnik napięcia? Być może płyta "widzi" starszego Athlona i podaje za wysokie nap. zas.? Ale która to ściezka?)

 

A zamiana na Palomino to jednak nie jest dobry pomysł.

Dzieki za porady.

Ponawiam zapytanie: może ktoś ma na zbyciu plyte pod DDR i t-breda, może być ECS, byle sprawna.

A jak "stanę na nogi" to sobie sprawię taką jak należy i wtedy przyjdę do Was po rady jak kręcić.

Coraz więcej wiem, ale nadal w miejscu stoję.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem wymiane płyty k7vta3 na k7s6a Przy wymianie facet ze sklepu powiedzial że athlona xp jakby tam wrzucił to by były kłopty bo ta płyta go nie chce przyjąć

 

Pozdro narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem wymiane płyty k7vta3 na k7s6a  Przy wymianie facet ze sklepu powiedzial że athlona xp jakby tam wrzucił to by były kłopty bo ta płyta go nie chce przyjąć

 

Pozdro narka

na XP 0.13 moj kumpel smigal na k7s5a ale nie pamietam jaki byl rev tej mobo. Henryk3 jaka sume mozesz przeznaczyc na wymiane mobo a moze inaczej ile mozesz dolozyc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie żadną.

Są wakacje.

Praktycznie jak najmniejszą.

Sam już nie wiem co dalej robić.

Na razie słucham porad, są dla mnie bardzo cenne.

A tak swoją drogą to pomyliłem kolejność, miałem wczesniej się dowiadywać, a później kupować.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie żadną.

Praktycznie jak najmniejszą.

Sam już nie wiem co dalej robić.

Na razie słucham porad, są dla mnie bardzo cenne.

A tak swoją drogą to pomyliłem kolejność, miałem wczesniej się dowiadywać, a później kupować.

Pozdro

no wiesz bez doplat to raczej bedzie to maloprawdopodobne chyba ze ktos zamieni sie z toba na k7s5a :? ale to troche bledne kolo a jak nie daj boze z k7s5a bedziesz mial problemy to dopiero bedziesz sobie plul w brode. Moim zdanie gdy kupuje sie porzadny komp to nie tylko dobra ale bardzo dobra mobo to podstawa potem zasilka a dalej reszta sprzetu na tych dwoch pierwszych naprawde nie warto oszczedzac o czym sie teraz przekonujesz na wlasnej skorze. Wiec jesli nie chcesz wydawac $$$ to jedyne co ci pozostaje to wymiana na 0.18u

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za cenne rady.

Szkoda, ze się wczesniej nie dogadaliśmy, ta 3.1 by mi wystarczyła, mój AXDA2000 powinien na niej spoko chodzić.

A co do zakupu nowej, hmm wiadomo z czym się to wiąże.

Pózniej też są dalsze konsekwencje: wymiana pamięci, grafika miała być po procku zmieniana (wstyd się przyznać co mam), a i dysk by trzeba. I tak bez końca.

Póki co spróbuję może zamienić procka na Palomino, bedzie cieplej w mieszkaniu....

Po za tym mam już wentylator Igloo Silent Breeze 462

http://www.glacialtech.pl/glacialtech/socketa.htm

bedzie okazja go wykorzystać...

Pozdro

Zajżyj na allegro. Tu jest chyba coś czego szukasz zresztą moje :)

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=14739935

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...