Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie dotyczące dwóch wentylatorów PWM podłączonych za pomocą rozgałęziacza do zasilania płyty głównej 4 PIN. Zainstalowałem dwa wentylatory na radiatorze (ssący i tłoczący)

W momencie gdy pracował jeden wentylator prędkość dochodziła do 1300obr/min, po podłączeniu do złącza dwóch wentylatorów pracują wolniej. Nie wiem czy wynika to ze zwiększenia wydajności czy też zasilanie 7V zostało podzielone na dwa urządzenia i teraz obracają się wolniej?

Jak to jest z napięciem i sterowaniem PWM, ktoś ma z tym doświadczenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie wydajność prądowa jednego gniazda jest za mała przez co wentylatory zwolniły, jaka to płyta główna? i co to za chłodzenie?

Edited by Janosik303

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim wypadku musisz zostać przy jednym, albo drugi podpiąć do innego gniazda tylko wtedy prędkość obrotowa nie będzie się zgadzać z tym pierwszym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze jakie masz temperatury na jednym wentylatorze i na dwóch bo może jest tak że jeden wentylator nie wyrabiał z chłodzeniem przez to chodził na wyższych obrotach  jak są dwa w systemie push-pull to zwiększyła się wydajność chłodzenia i dają radę schłodzić radiator na niższych obrotach. Sam mam chłodzenie z dwoma wentylatorami i prądowo jest ok. Osobiście nie chce mi się wierzyć że płyta nie daje rady zasilić dwóch wentylatorów

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem w BIOS, jak włączę TURBO to wentylatory wyraźnie przyspieszają (hałasują na pełnych obrotach). Temperatura pod pełnym obciążeniem to max 54 C.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.