Skocz do zawartości
anunaki

1060, 6GB, od Gigabyta, Nietypowo zacinający się obraz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym spróbować przedstawić za pomocą filmu mój nietypowy problem.

 

Spoiler

 

Nie jestem pewny czy to będzie zauważalne, ale chodzi mi o to, że obraz się zacina w równej poziomej linii.

Akurat w tym filmie dzieje się to mniej więcej w tym miejscu:

Spoiler

895fd7eb_o.png

Generalnie to równe poziome zacinanie się dzieje podczas szybkiego ruszania myszką. podczas gry, gdy chcę się np odwrócić, albo jak szybko biegam to w różnych losowych miejscach się pojawia taki nierówny obraz.

Chciałem zapytać, czy to jest wina oprogramowania, czy może monitora, czy jest to wina karty graficznej?

Jestem posiadaczem tej karty:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

oraz tego monitora:

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2288hs-774551/

gra w której to się dzieje to między innymi Far Cry 5. Zdarza się to również w innych grach.

W windowsie często to zdarza się podczas szybkiego scrollowania strony internetowej. np kwejk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w ciężkim szoku :O Dzięki wielkie :D

włączyłem synchronizację pionową, jak wygooglowałem to znaczy po polsku V-Sync?

gra się zmieniła nie do poznania! wreszcie przestało mnie to irytować.

Spoiler

61000399_o.png

b230b611_o.png

Z czystej ciekawości chciałbym zapytać, czy jest jeszcze coś co warto włączyć/wyłączyć? mówiąc szczerze, jestem kompletnie zielony w tych technologiach nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po polsku to sie nazywa synchronizacja pionowa. To nie technologia Nvidii i nic wiecej nie musisz zmieniac, upewnij sie tylko ze masz poprawnie ustawione odswiezanie ekranu w grach gdzie mozna to zmienic. (w przypadku twojego monitora to 75Hz)

"Artefakt" ktory widzisz na ekranie z wylaczona synchronizacja pionowa opisany w 1 poscie to "screen tearing".

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ten problem w Windowsie poza grami to sprawdz tez czy masz poprawnie ustawione odswiezanie ekranu w Panelu Nvidii. -> Prawy klik na pulpicie/Panel sterowania Nvidia/Zmiana rozdzielczości i częstotliwość odświeżania.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...