Skocz do zawartości
marmar

Spectre / Meltdown - jak to teraz wygląda?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia gdzie to pytanie wstawić, więc daję tu, gdzie procki z największym prawdopodobieństwem jeszcze pozostające w kręgu zainteresowania producenta.

Coś ostatnio przycichło w temacie Spectre'a i Meltdown'a, czy też to ja coś przegapiłem. Jaki jest obecnie status prac na aktualizacjami dotyczącymi ww. zagrożeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się jakiś czas temu łatki na Windows 10 PRO x64 i nowy BIOS do MSI Z370-A PRO (siedzi w niej i3 8100), więc pozwolę sobie wkleić linki do testu UserBenchmark "przed" i "po" łataniu:

- wyniki przed łatkami na system i przed update BIOS (pomiar jeszcze z 2017r):

http://www.userbenchmark.com/UserRun/6004912

 

- wyniki po łatkach (Windows 10 x64 PRO 1803 + wszystkie łatki) i po aktualizacji BIOS (BIOS chyba z maja 2018, usuwający jakieś problemy z bezpieczeństwem właśnie):

http://www.userbenchmark.com/UserRun/9116958

Teraz raport po aktualizacjach z InSpectre:

88d2cdbd6d99.png

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża część płyt asusa pod z97 dostała nowy bios z poprawką Spectre Midletown. Jest oznaczony jako beta, ale tylko dlatego żeby nie ciągnąć Asusa do odpowiedzialności. Formalnie przecież te płyty już wsparcia nie mają...

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...