Skocz do zawartości
FlashGordon

Głośniki do pieca.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka chłopaki, planuję sobie zakupić jakieś głośniki do kompa bo mam małe pierdziawy które dosłownie denerwują mnie jak zdejmę słuchawki audio- technica ATH TAD400, dosłownie brakuje tym głośnikom dźwięków. 

Więc mam kartę dźwiękową Sound Blaster Omni Surround 5.1, która ma już trochę lat, ale daje radę.

No więc wracając do głośników, takie modele biorę pod uwagę:

https://www.amazon.de/dp/B00DUKP37C/ref=psdc_412517031_t4_B017LVUGUY

https://www.amazon.de/M-Audio-BX5-Aktiver-Bi-Amping-Studiomonitore-PC-sprecher/dp/B00II8H3AQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1523037094&sr=8-1&keywords=M-Audio+BX5+Carbon&dpID=41f4PNv1VAL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch

https://www.amazon.de/KRK-KRKRP6G3-Rokit-6-G3/dp/B00EUVFHX0/ref=pd_sim_267_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00EUVFHX0&pd_rd_r=4c914f27-39c2-11e8-bcb3-e77f92a35220&pd_rd_w=bproP&pd_rd_wg=AEqAT&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_p=1672214127&pf_rd_r=HZJSMWXFSKXD1Y94XMNE&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=HZJSMWXFSKXD1Y94XMNE

https://www.amazon.de/dp/B000IKSIOM/ref=psdc_412485031_t4_B00EUVFHX0

 

Skłaniam się ku JBL, bo w sumie cena. 

 

Słucham Rock, Metal, jakieś radia na spotify czasami, nie potrzebuję basu, żadnego umpa umpa.

 

No i tak, żeby te głośniki podłączyć do mojej karty będę musiał dokupić jakieś dodatkowe kable, jeśli tak to jakie najlepiej? No i czy muszę zmienić kartę dźwiękową bo przykładowo nie da rady, albo brakuje jej jakichś wyjść, jeśli tak to najlepiej na jaki model.

 

To by było na tyle. W sumie zdecydowałem się prawie na JBL, ale fajnie by było przeczytać jakąś opinię. 

 

I kwestia kabla, czy będę potrzebował coś w ten deseń? https://www.amazon.de/Cables-ProCab-REF712-Instrumentenkabel-Klinke/dp/B004BR2VPA/ref=pd_sim_267_4?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B004BR2VPA&pd_rd_r=adba77a3-39c1-11e8-96e9-cfe80fac877f&pd_rd_w=gZ7Br&pd_rd_wg=rfJnc&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_p=1672214127&pf_rd_r=MEQQ8CV0SNVX4MXT8PKC&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=MEQQ8CV0SNVX4MXT8PKC

Edit: Jbl to cena za sztukę chyba, czyli będę musiał kupić 2. LUL

Edytowane przez FlashGordon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrane przez Ciebie JBL , M-Audio i KRK wymagają praktycznie zewnętrznego sterowania głośnością (DAC z regulacją wyjścia lub karta dźwiękowa z fizycznym regulatorem). Przy czym KRK Rokit 6 nie polecam (miałem pierwszą generację i kiepsko wspominam). Behringery, pryznajmniej ten model, to też będzie low, low-end. Oczywiście te JBL, M-Audio i KRK to cena za sztukę.

Chyba nie byłeś na to przygotowany, wiec pewnie się skończy na sprawdzonych Edifier R2600 ;) Jak byś chciał coś lepszego, to niestety inny przedział cenowy (np. Nubert z serii Nu-Pro mogę polecić - ale to już ceny liczone w tysiącach zł - ceny na ich stronie są za sztukę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kyle napisał:

Wybrane przez Ciebie JBL , M-Audio i KRK wymagają praktycznie zewnętrznego sterowania głośnością (DAC z regulacją wyjścia lub karta dźwiękowa z fizycznym regulatorem). Przy czym KRK Rokit 6 nie polecam (miałem pierwszą generację i kiepsko wspominam). Behringery, pryznajmniej ten model, to też będzie low, low-end. Oczywiście te JBL, M-Audio i KRK to cena za sztukę.

Chyba nie byłeś na to przygotowany, wiec pewnie się skończy na sprawdzonych Edifier R2600 ;) Jak byś chciał coś lepszego, to niestety inny przedział cenowy (np. Nubert z serii Nu-Pro mogę polecić - ale to już ceny liczone w tysiącach zł - ceny na ich stronie są za sztukę)

Moja karta jest zewnętrzną dzwiekówą z fizycznym sterowaniem głośnością. Około 150 euro za sztukę to nie problem (po prostu nie widzę sensu pompowania wielkiej kasy po to żeby sobie po pracy Oasis Wonderwall odpalić). Mam zamiar się przesiąść z głośników Creative kupionych w jakimś markecie  za 40 euro, więc LOW end Behringer i tak pozamiatają moje zmysły prawdopodobnie. 

 

Czyli KRK odpadają, bo kiepsko wspominasz, Behringer to low low end, czyli słabe rozumiem. Zostają M- Audio i JBL. Który model jest lepszy?

 

Jak moja dzwiekówka się nie sprawdzi to zakupię DAC Fiio co go na wszystkich stronach polecaja za rozsądne pieniądze. 

 

Czy dać sobie spokój i wziąć te Edifier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kyle napisał:

Wybrane przez Ciebie JBL , M-Audio i KRK wymagają praktycznie zewnętrznego sterowania głośnością (DAC z regulacją wyjścia lub karta dźwiękowa z fizycznym regulatorem). Przy czym KRK Rokit 6 nie polecam (miałem pierwszą generację i kiepsko wspominam). Behringery, pryznajmniej ten model, to też będzie low, low-end. Oczywiście te JBL, M-Audio i KRK to cena za sztukę.

Chyba nie byłeś na to przygotowany, wiec pewnie się skończy na sprawdzonych Edifier R2600 ;) Jak byś chciał coś lepszego, to niestety inny przedział cenowy (np. Nubert z serii Nu-Pro mogę polecić - ale to już ceny liczone w tysiącach zł - ceny na ich stronie są za sztukę)

tak z ciekawosci. Da sie jakos polaczyc te glosniki ktore polecasz zeby do nich dorzucic jeszcze satelitki na tyl? szukam glosnikow 5.1 tylko do gier. tylne satelitki byke zeby dzwiek wydawaly grac nie musza. Zalezy mi tylko na tym zeby bylo slychac np w forza jak ktos nas wyprzedza z tylu. mialem kiedys jakies 5.1 i do dzis pamietam jak gralem w nfs i byl slychac jak ktos za nami jedzie

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kyle napisał:

Każde głośniki da się podłączyć na tył - wystarczy wpiąć je w analogowe złącze jack na tylne kanały w karcie dźwiękowej - oczywiście wówczas front będzie musiał być raczej też po analogu.

No właśnie tak myślałem. Ale na forach piszą, że nie kupisz dobrych głośników 5.1 do 1500 zł, a bluetooth to już w ogóle conajmniej 2.5 tyś więc myślę nad zrobieniem sobie kompletu samemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dowiem się jak grają, bo zakupiłem https://www.amazon.de/Panasonic-SC-PMX84EG-K-System-Bluetooth-schwarz/dp/B06XBRP8J2/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1523092320&sr=8-5&keywords=PC+DAC&dpID=41MCfX5ldqL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch

Głośniki postawię po bokach, resztę w miejscu na drukarkę, które do tej pory w biurku było nie używane. Nie licząc 6 paka browków które tam stawiałem. Wielkie LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dobry sprzęt. Też bardzo ładny z wyglądu. Panasoniki grają bardzo czysto wręcz przepięknie.  Na pewno będziesz Pan zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...