Skocz do zawartości
vw0909

jaki laptop, grafik...

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

chcę kupić laptopa i do tej pory miałem jedynie desktop, także wiedzę mam niewielką. 

Potrzebny mi sprzęt dla grafika, a wiec najważniejsza jest matryca (możlwie dobre odwzorowanie palety srgb, adobergb też całkiem niezłe). Plus oczywiście wydajność procesora, im lepszy tym.. lepiej :)

Niestety budżet to max około 6000. Co w tej cenie dostanę?

wygląd nie ma znaczenia, ale chce aby się nie grzał za mocno, a całość była nieźle spasowana. 15 calowy, nie liczy się waga ani długość życia baterii.

nie musi mieć systemu.

gry? może czasem, ale raczej nie kierowałbym się w tą stronę...

doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro waga się nie liczy, to rozważ 17" (15,6" to mały ekranik, jak na pracę z grafiką). Matryca tylko IPS (matryce TN skreśl od razu, z powodu charakterystyki kątowej). Nie mniej jednak nawet przy IPS, to w laptopach, w kwestii pokrycia gamutu, może się okazać, że jest kiepsko (<sRGB).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyperbook 87s

Ekran Mat IPS, GTX 1050, i7-8750H (6/12) do tego 2x8GB RAM, SSD M.2 500 GB Samsung 960EVO + 2TB HDD Seagate

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n87s-n870ej1-gtx-1050-p-26434.html

Cena z Win 10 home USB wraz z instalacją przy takiej konfiguracji to 6406.00 zł

http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26434

Można koszt obniżyć, choć według mnie nie warto i zamiast 500GB 960EVO, wziąć 500GB 860Evo M.2, koszt spadnie do 6136.00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że TN zazwyczaj będą miały lepszy gamut, a przecież nie siedzi bokiem do laptopa. Zazwyczaj dla jednej osoby ustawienie odpowiedniego kąt nie jest problemem.

Z matową matrycą IPS-nawet całkiem niezłą: MSI GS63 i7-7700HQ/16GB/256/Win10 GTX1050 IPS

Edytowane przez Damian Marusiak
Reflink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rolercoster napisał:

Tylko, że TN zazwyczaj będą miały lepszy gamut, a przecież nie siedzi bokiem do laptopa

1) Jakiś dowód na to, że TN "mają zazwyczaj lepszy gamut"? :) Poza tym IPS może mieć bez problemu szerszy gamut od TN, bo to nie zależy od typu matrycy (TN vs IPS) tylko od filtrów barwnych w matrycy i podświetlenia tej matrycy.

2) Przy TN jak siedzisz na prost i wyświetlisz pomarańczowy kolor na całym ekranie, to na dole ekranu widać inny kolor niż na górze. ... także nie trzeba "siedzieć bokiem" by zobaczyć, że TN nie nadaje się do pracy z grafiką.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeszcze wyjasnie jeden szczegol - w domu mam nadal desktop + monitor. Laptop ma sluzyc gdy wyjade (w 99% przypadkow podlaczony do zasilania, tyle ze gdzies na wyjezdzie). Dlatego chce 15 cali, by bylo bardziej mobilne do zabrania. Ale na jakosci i wygodzie pracy mi zalezy, dlatego ta matryca powinna byc maksymalnie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,

mialem malo czasu piszac pierwszy post, dlatego moze nie ujalem wszystkiego. Skoro odpowiedzi z ankiety bardziej beda pomocne to juz odpisuje wg niej:

 

1)laptop dla mnie, dorosly, 40l, uzywal bede tylko ja.

2)nie musi miec w ogole systemu. Moze, ale nie musi bo i tak obok istniejacego bede instalowal posiadany - nie windows. Jesli bedzie mial windows to plus taki, ze czasami bede mogl skorzystac z oprogramowania dla windows (np. jakiejs gierki w czasie wolnym, ale nie za duzo). Ogolnie wiekszosc oprogramowania jakiego uzywam jest multisystemowa, a to co wymaga windowsa emuluje wiec nie ma takiej koniecznosci.

3)matryca 15 cali, ma byc dobra do przenoszenia. w domu mam desktop z monitorem, nie ma potrzeby aby byla wieksza.

4)nie musi byc ssd. jak jest to dobrze, ale nie zalezy mi - ale fajnie jakby mial mozliwosc montazu, moze kiedys dokupie. nagrywarke dvd mam zewnetrzna, nie ma potrzeby.

5)a)kwota - okolo 6000 (+- 10%). Nowy, sam laptop. b)jak najdluzej... c)w ciagu miesiaca, max 3

6)jakosc wykonania jak najbardziej mnie interesuje, za to dlugosc pracy na baterii w ogole.

7)matryca to element kluczowy (tak jak mozliwosci procesora), musi w danej kwocie mozliwie duzo pokrywac rgb... ogolnie ddo pracy w podrozy, wiec nie bede mial wtedy jak podlaczac go do zewnetrznego monitora

8)bedzie uzywany tam gdzie pojade (czasem na wakacjach, czasami podczas pracy w innym miescie, ale ogolnie Polska)

9)w wolnym czasie moge w cos zagrac, jesli taki sie trafi i sprzet na to pozwoli.
Ale nie robie tego czesto (w domu cos uruchamiam raz na pol roku, albo i to nie). I raczej jakies starsze tytuly. No, moze bym zobaczyl wiedzmina 3, z nowszych, jesli by u mnie poszedl, bo na desktopie nie chcial :) ale nie jest to jakis wymog. Nie do tego laptop ma sluzyc.

10)ogolnie oprogramowanie do grafiki 3d (duzo renderowania) oraz obrobki graficznej 2d i zdjec (photoshop, lightroom)

11)z takich rzeczy to oczekiwalbym, ze ma mozliwie duzo portow usb. Mam ze soba zwykle 2 dyski zewnetrzne, do tego mysz, tablet graficzny... 

12) nie mam preferencji, nie pracowalem na laptopach. nie wazne czy ma w nazwie 'chinski szajs' czy 'laptop do gier' - wazne by spelnial moje oczekiwania. i zeby nie byl rozowy...

13/14 -

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy ma ta matryce gdy kupowal bede przez net? Jakis numer seryjny to podpowiada? Bo jesli w stacjonarnym to po prostu bym zapytal.

I jak sie do moich potrzeb maja proponowane wczesniej hyperbooki (tylko 15")? To dobry sprzet w porownaniu np z tym dellem? Nie slyszalem nawet o tej marce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele drożej od 7577 z UHD jest XPS:

Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/8GB/256/Win10 FHD

Z b.dobrą matrycą i wykonaniem . Jest stosunkowo lekki ,bo waży tylko 2kg, posiada też szybki dysk SSD na PCIe. Obsługuje max. 32GB pamięci ram. Cena jest powyżej budżetu, ale XPS to klasa sama w sobie, a trzeba też wziąć pod uwagę że masz tu procesor i7-7700HQ oraz kartę graficzną GTX 1050 z 4GB pamięci. Czasy pracy na akumulatorze są również b.dobre.

Edytowane przez Damian Marusiak
Zmiana linku do zewnętrznego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten xps wyglada interesujaco. A jak ma sie do niego hyperbook, ktory mialby takie same parametry? Poza tym, ze xps (jak to napisaliscie) "to klasa sama w sobie"? jesli mialyby podobne parametry bebechow to warto byloby placic wiecej za matryce w xps? na co jeszcze zwrocic uwage jakbym mial akurat miedzy tymi wybierac?

Za apple podziekuje, raz ze zbyt duza cena, dwa ze bardzo nie lubie ich systemu, zle mi sie na nim pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FxJ napisał:

Już nie cfaniakuj z tym linkiem, dobrze widziałeś że napisałem o nich.

??????

Nie wiem o co Ci chodzi? Napisałeś, ale  jak widać są wersje za 7k , 8k i 12k. Skąd ktoś ma wiedzieć którą konfigurację masz na myśli.

 

XPS, to nie tylko matryca, to również jakość wykonania, jakość użytych materiałów, ale też serwis producenta i oczywiście marka (za którą bądź co bądź jednak producent sobie dolicza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...