Skocz do zawartości
Aduhi

HP 15-bs011nw za słaby do NFS Underground 2?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Niedawno kupiłem laptopa HP 15-bs011nw 15,6 cala (Windows 10). Ma on kartę graficzną Radeon 520. Zdążyłem na niego zainstalować jedną grę - Need For Speed Underground 2. Wszystko działa, natomiast nie ma na pewno 60-ciu klatek na sekundę. W momencie gdy pojawi się dymek z opon na ekranie, klatki spadają (nie wiem do jakiego poziomu, bo nie mierzyłem frapsem fpsów). 

W związku z powyższym zastanawiam się,czy to możliwe, że tak stara gra nie działa na tej karcie graficznej w 60 fpsach. Procesor to i3-6006u; 4GB ram. 

Ps: Czytałem artykuł na temat radeonów 520 i 530. Mimo to kupiłem z pełną świadomością laptopa z tymi podobno 5-letnimi kartami. (Do 1900 zł wydawał się być dla mnie najlepszym wyborem) Zastanawia mnie jednak kolejna rzecz. W jakimś programie amd widnieje informacja, jakoby karta miała 2 GB ram ddr3, a tymczasem w artykule na naszym Purepc pisało, że te karty są na GDDR 5. Czy "ddr3" zamiast gddr 5 może robić taką różnicę?

Edytowane przez Aduhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS:U2 to stara gra , możliwe że tak system miesza .

Gra powinna w miarę płynnie chodzić na I3U i R520 .

R520 to nic innego jak rebrandowane R7 240 , tyle że z szyną 64-bit, w połączeniu z pamięcia GDDR3 może to dać tak niską przepustowość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluję jeszcze Gta San Andreas i Need For Speeda Most Wanteda. Zobaczę, jak tam wygląda sytuacja.

Mimo to podejrzane są te pamięci "DDR3". Na stronie amd nawet pisze informacja o GDDR5, a na youtubie widziałem, jak gostek grał na lapku z 8GB ram, chyba i7 7200u i z tą kartą w duuuużo nowsze gry. Wiadomo - ustawienia były zazwyczaj średnio niskie, ale te gry działały. W związku z tym zastanawiam się co to za bubel mi się trafił. 

Edytowane przez Aduhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo gier ta karta jest w stanie pociągnąć na low , niektóre nawet na medium - tyle że mowa tutaj o wersji DDR5 .

Wersja DDR3 będzie zauważalnie wolniejsza ale nie aż tak aby nie dać sobie rady z NFS : U2 , GTA : SA czy pierwszym NFS MW , w te 2 ostatnie gry grałem na starym kompie ( Duron 700 + 384 MB ram + GF2MX ) i dało się grać , owszem gry się już cieły ale dało się wytrzymać .

U ciebie może być problem z OS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop jest kupiony w miejce starego komputera z intel core 2 duo e6600, 2 GB Ram i geforce 8600gt (256 MB ddr3). Zanim kupiłem tego lapka to porównywałem sobie kartę 8600gt do tej Radeon 520. Teoretycznie Radeon jest (wg mnie) dużo lepszy. 2GB Ddr3 vs 256 MB Ddr3; bodajże 324 jednostki cieniujące vs 32 jednostki cieniujące.

 

W tego NFS'a grałem na takich konfiguracjach:

- stary komputer Windows XP (coś w nim musiało już być zepsute, bo kiedyś Crysisa na średnich ciągnął, ale co się dziwić - zasilacz był z czarnej listy, a sam komputer miał pewnie z 10 lat) Need For Speed działał trochę płynniej niż obecnie na laptopie, ale gdy pojawiały się dymki z opon, klatki spadały równie szybko jak na laptopie;

- wspomniany laptop. Windows 10. Gra działa na oko poniżej 30 klatek i podczas pojawienia się dymu z opon jest jeszcze mniej

- z ciekawości pograłem na nowszym komputerze przez 2 godziny w tego NFS'a. Windows 7; i7 4771; 16GB ram ddr3; Gtx 760. Gra działa bardzo płynnie. Jakieś 60 fps

 

Laptopa raczej nie ma możliwości zwrócić w związku z innym rodzajem pamięci w karcie graficznej, ponieważ na stronie rtv nie było żadnej konkretnej informacji o tym. (Miałem możliwość kupić laptopa tylko u nich, w innym sklepie pewnie byłby większy wybór).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...