Skocz do zawartości
Cavea

Skylake i7-6700HQ a aktualizacje bezpieczeństwa do Windows 8.1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kiedy Windows 8.1 będzie dostawał poprawki bezpieczeństwa na laptopach z procesorem i7-6700HQ?
Laptop nie jest wymieniony jak zakwalifikowany bo nie ma tu MSI:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/11675/windows-7-windows-8-1-skylake-systems-supported
Ale czytałem w innym miejscu że Microsoft ustąpił i bedą poprawki (aktualizacje) bezpieczeństwa dla wszystkich maszyn z i7-6xxx aż do 10-I-2023:
https://www.pcworld.pl/news/Windows-7-i-Windows-8-1-z-wsparciem-dla-Skylake-do-konca-cyklu-zycia,405981.html
Google podaje mi różne informacje, więc nie wiem.

Proszę o informację z Waszej wiedzy do kiedy będą te aktualizacje do Win.8.1 na laptopie MSI/i7-6700HQ?

Pytam bo z różnych względów pasowałby mi zakup takiego laptopa - w najbliższych dniach, ale chcę mieć wsparcie Windows 8.1
O ile się da wolałbym na razie uniknąć Windows 10.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nic nie widzę o Skylake pod tym linkiem co podałeś.

Sprawa rozchodzi się o procesory Skylake do których Microsoft, w jednej z wersji, nie chce dawać aktualizacji Windows 8.1

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie akceptuję że Microsoft może mi odinstalowywać  zdalnie programy na moim komputerze, według ich uznania. Np. będę pisał coś pod Androida w Android Studio a MS uzna że to nie jest koszerne i odinstaluje Android Studio.
Plus słyszałem że Windows 10 ma mechanizmy ostrej inwigilacji.
 

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia jaki jest procesor. Skoro producent laptopa przewiduje Windows 8.1 to MS będzie działać do tego co w linku. Inną sprawą są sterowniki dla poszczególnych elementów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...