Skocz do zawartości
Sutekiba

Jaką klawiaturę mechaniczną wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu poszukuję klawiatury mechanicznej do 350zł, w końcu zawęziłem wybór do: Genesis RX 85 i Ducky One 2 Midnight. Nie wiem którą wybrać i chciałbym aby ktoś kto zna się na klawach mechanicznych doradził mi którą wybrać.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Zwracaj uwagę na przełączniki a właściwie ich rodzaje. Niektóre wchodzą jak w masło a na niektórych przy wciskaniu klawisza słychać kliknięcie. Kwestia preferencji. Ważne jest również, aby klawiatura była podświetlana. Nie wiem też, czy Chcesz klawiaturę TKL (bez klawiszy numerycznych), czy większą, oraz czy ma być z podpórką pod nadgarstki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturę wolałbym pełną, na podświetleniu za bardzo mi nie zależy, podobają mi się w kliku i kailh Brown (Genesis) i cherry mx brown (Ducky), dylemat mam że względu na to, że Genesis jest tańszy + ma podpórkę, której Ducky nie posiada. Zależy mi przede wszystkim na jakości, chciałbym by klawiatura posłużyła mi dłuuugie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Wieczorem grać bez podświetlania to lipa. Osobiście posiadam klawiaturę Thor TKL 300, dlatego bardziej kierował bym się w stronę RX85. Cena również gra rolę. Im niższa tym lepiej. 

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak korzystam z komputera w nocy to mam zapalone światło(, więc podświetlenie nie jest mi tak bardzo potrzebne), bo nie chcę w wieku 50 lat mieć okularów grubości 1cm, jak mój nauczyciel informatyki z podstawówki, poza tym nie chciałbym kupić czegoś tylko dlatego że jest tańsze a po temu tego żałować, a poza tym - we wspomnianym przez ciebie Thorze 300 TKL są switche outemu, a w RX85 kailh, o których opinie są bardzo różne i wiele osób odradzało mi zakup klawy z tymi switchami, choć na pierwsze kliknięcia wykonane w sklepie wydają się fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

@Sutekiba

Lampka nocna pod wieczorne granie na kompie jest obowiązkowa to nie o to chodzi. Komfort pisania i grania przy słabym oświetleniu nocą jest na podświetlanej klawiaturze znacznie większy. Fajna ta klawiatura Corsara z linku FxJ. Osobiście nie używam klawiszy numerycznych i mam małe biurko, to wybieram wersje kompaktowe bez numerycznych klawiszy.  

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo87 - oświetlenie to ja akurat mam dobre i nie jest to lampka, a najzwyklejsze oświetlenie sufitowe, nawiasem mówiąc naprawdę mocne, po drugie odnoszę wrażenie, że nigdy nie słyszałeś o firmie jaką jest Ducky, bo brak w twoich komentarzach kreatywnych opinii, jedynie bierz Genesis, bierz Genesis 

FxJ - Kolega ma taką klawiaturę - tylko w ciągu gwarancji podświetlenie (w kilku klawiszach naraz) wysiadło mu z 8 razy, po drugie: czerwone podświetlenie jest moim osobistym zdaniem kompletnie nieczytelne, po trzecie jak wyżej - nie chcę redów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
4 godziny temu, Sutekiba napisał:

1. Nie chcę czerwonych switchy, pisanie na nich to koszmar, raczej wolałbym brązowe

2. Nie chcę ŻADNYCH marketowych klawiatur typu Corsair czy Razer, bo ich jakość pozostawia wiele do życzenia

Zobacz taką klawiaturę:

SPC Gear GK530 Tournament Kailh Brown RGB 199zł

Może nie jest to super rewelacja, ale poręczna, no i jak na przełączniki Kailh Brown cena nie jest wygórowana. 

Jest też w wersji z blokiem numeryczny i podpórką na nadgarstki

SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB 279zł 

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
3 godziny temu, Sutekiba napisał:

pablo87 - oświetlenie to ja akurat mam dobre i nie jest to lampka, a najzwyklejsze oświetlenie sufitowe, nawiasem mówiąc naprawdę mocne, po drugie odnoszę wrażenie, że nigdy nie słyszałeś o firmie jaką jest Ducky, bo brak w twoich komentarzach kreatywnych opinii, jedynie bierz Genesis, bierz Genesis 

 

Czytałem o firmie Ducky. Dobry sprzęt. Klawiatura GK530 jest wykonana z blachy, to padaki raczej Ci nie polecam.  Jak ma mieć podpórkę i blok numeryczny, to zobacz klawiaturę  Patriot Viper V730 (Mechaniczna) 249zł. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...