Skocz do zawartości
HiSpect

Zestaw do 2800, prośba o ocenę

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie do gier dla dziecka. Nie grywa w nic specjalnie wymagającego. Budę i mobo chciała w miarę przyszłościowe, niestety w tym budżecie ciężko coś wystrugać.

Myślę nad wymianą zasilacza na 450W, różnica w cenie niewielka, a zawsze to podkładka na przyszłość.

Edytowane przez HiSpect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mimo wszystko pozostać przy SSD, myślę, że z małą pomocą poradzi sobie z rozdzielaniem aplikacji między dyskami, a różnica w szybkości w porównaniu do talerzówek jest spora. Kartę podmieniłem, zasilacz też. Monitora wolałbym nie zmieniać, tym bardziej nie na mniejszy. Co z płytą? Jest sens dopłacać do tej którą podałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłbym większy ssd, nawet kosztem hdd. 256GB kosztuje 140zł więcej, a zrobi różnicę. Parę gier się zmieści, a skoro leżą na ssd, to zarówno uruchomienie jak i wczytywanie map w trakcie gry, zajmie mniej czasu. Jak mocno zacznie brakować miejsca, to za parę miesięcy dokupisz dziecku 1-2TB hdd. Dodatkowo większy ssd będzie jeszcze szybszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Setnik napisał:

Płyty z seri x3xx nie obsługują tego procesora.

Cytat

Obsługuje procesory Intel Core ósmej geeracji, Intel Celeron oraz Intel Pentium Gold

Jeśli się nie mylę, to G4560 to pentium gold, więc jak nie obsługuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli taki numer wycieli to intel niezłą lipę uskutecznia

[na str msi nie widze obsługi "starszych' pentaków] no żenada [ciekawe kiedy nowe się pojawią i za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy bedziesz modernizował kompa

bo najmocniejszy proc jaki tam wejdzie to i7 7700k

 

może warto poczekać na spadek cen nowych procków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się bardziej w stronę tych B250, jakoś mnie odrzucają te totalne budżetówki. Druga sprawa, że w przypadku B250 chyba zdecyduje się na MSI, sam mam ASRock u siebie (z170 extreme 4) i jestem średnio zadowolony z tego producenta. Chyba, że ewidentnie coś przemawia za ASRockiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Obudowa Zalman Z1 NEO czarna z oknem USB 3.0 129zł

Zasilacz Thermaltake 450W TR2 120mm OEM 165zł

Płyta ASRock H310M-HDV 245zł

Procesor Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX 459zł 

Ram HyperX 8GB 2400MHz Fury Black CL15 (2x4GB) 369zł

SSD Micron 256GB 2,5" SSD M1100 3D NAND OEM 279zł 

Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1050 Ti TWIN X2 4GB GDDR5 759zł

Monitor Acer K242HYLBID czarny 449zł 

W sumie 2854zł. Zestaw na najnowszej 8generacji intela. Kartę graficzną wybrałem z dwoma śmigłami w celu zapewnienia większej kultury pracy. Procesor 4 rdzeniowy zapewni w grach stabilną liczbę fps bez większych spadków. Ram 8gb 2400MHz Fury Black CL15. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, HiSpect napisał:

MSI B360M PRO-VDH jest niestety niedostępna na morele, a chciałbym wszystko zamówić z właśnie tego sklepu. Czy Gigabyte B360M DS3H będzie równie dobra?

Płyta będzie ok. Możesz wziąć w Morele  ;) Prawda Patronix i rolercoster ? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej płytę zmieniłbym na  Gigabyte Z370P D3 z kodem giga30 (kosztuje wówczas 329zł).

https://www.morele.net/wiadomosc/plyty-glowne-gigabyte-nawet-30-taniej/8597/

I wziąłbym wówczas szybsze pamięci:  Pamięć Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL16 (PV48G300C6K)

Jako że mam uczulenie na Seagate, dysk zmieniłbym na: Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...