Skocz do zawartości
Gość Daniel

Specyfikacja PC. Ulepszać czy złożyć nowy? 2000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel

Witajcie.

Mój problem polega na tym, że nie znam się dobrze na "bebechach" komputera i w związku z tym nie wiem co zrobić ze swoją obecną maszyną.

Do rzeczy: chciałbym bez problemów z uruchamianiem i płynnością móc zagrać w gry wydane po roku 2013 ale nie na wysokich ustawieniach grafiki. Mój obecny komputer był składany w 2012 roku i ze względu na ówcześnie bardzo ograniczony budżet jakoś dawał radę niektórym grom, choć nie obyło się to bez zacinania się grafiki itp.

Nie chcę się tu rozwodzić nad tym, w co konkretnie chcę grać bo chyba nie ma to aż tak wielkiego znaczenia (chyba, że się mylę?).

Moje zasadnicze pytanie to czy jest sens ulepszać ten sprzęt który mam dodając/zmieniając mu komponenty, czy też od razu zainwestować w całkiem nową maszynę?

Płyta główna: Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 m-ATX

Zasilacz Chieftec 400W

Procesor AMD A6-6400K APU Radeon HD 8470D

Pamięć RAM 2x2GB (nie pamiętam jaka)

Monitor 16:10 VGA 22''

Podana kwota 2000 PLN jest raczej elastyczna ale za cały nowy sprzęt nie dam więcej niż 3500 PLN...

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma czego ulepszać .

Słaby , 2 rdzeniowy procek i płyta bez perspektywy sensownego upgrade .

Ram DDR3 , do tego tylko 4 GB .

Za 2 000 zł to proponował bym taki zestaw - Pentium G4560 2C/4T + 8 GB ram DDR4 2400 mhz + GTX1050Ti , ew. zamiast G4560 + płyta to I3 8100 + płyta na H310 , wyjdzie jakieś 300+ zł drożej ale będzie też wydajniej , I3 8100 ma już 4 rdzenie - to taki I5 7400 pozbawiony trybu turbo .

 

 

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, reyden napisał:

Tutaj nie ma czego ulepszać .

Słaby , 2 rdzeniowy procek i płyta bez perspektywy sensownego upgrade .

Ram DDR3 , do tego tylko 4 GB .

Za 2 000 zł to proponował bym taki zestaw - Pentium G4560 2C/4T + 8 GB ram DDR4 2400 mhz + GTX1050Ti , ew. zamiast G4560 + płyta to I3 8100 + płyta na H310 , wyjdzie jakieś 300+ zł drożej ale będzie też wydajniej , I3 8100 ma już 4 rdzenie - to taki I5 7400 pozbawiony trybu turbo .

 

 

 

Dziękuję bardzo za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Patronix napisał:

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Dysków nie potrzebuję kupować gdyż wykorzystam te co mam.

Zastanawiam się jednak czy nie lepiej zamiast Intela i3-8100 i ASRock H310M-HDV kupić w zamian
AMD Ryzen 5 1500X BOX https://www.x-kom.pl/p/359917-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-5-1500x-35ghz.html
i
ASRock AB350M PRO4 https://www.x-kom.pl/p/351541-plyta-glowna-socket-am4-asrock-ab350m-pro4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...