Skocz do zawartości
Przemek669

Co wymienić? Komputer pod PUBG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam sprzęt oparty o H270M, G4560, 8GB RAM 2400 oraz GF 1050TI.

Gram w zasadzie tylko w PUBG i doświadczam dość nieprzyjemnego zjawiska stutteringu. Gra utrzymuje mi 70-80 FPS z nielicznymi framedropami do 45-50 FPS, jednak raz na jakiś czas widać stutter, co gorsza najczęściej podczas celowania - potrafi wtedy zmrozić się na 0,2 sek. Takie samo zjawisko jest w FarCry 3 i 4 oraz GTA V, więc nie jest to do końca kwestia kiepskiej optymalizacji samego PUBGa.

Co do PUBG - detale ustawione wszystkie na BARDZO NISKIE poza antyaliasingiem oraz teksturami, które ustawione są na WYSOKIE. Ustawienie całości na BARDZO NISKIE nic nie zmienia.

Co udało mi się wywalczyć - wyłączyłem w BIOSie funkcję HPET, co zmniejszyło ilość stutterów do minimum, ale jednak... Mam obawę, że jednak procek nie wyrabia...

W związku z powyższym i wracając do meritum - mam około 1400zł, które mógłbym włożyć w upgrade mojego PC i tutaj prośba i pytanie do Was: na co to wydać? Myślałem o i5 7600k, zrobiłem sobie nawet porównanie rozważając przejście na inną platformę:

image.png.cf037a8981a381c2652417df962c3f85.png

 

A może zamiast tego GF 1060 6GB?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Edytowane przez Przemek669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ryzena 1600x lub poczekaj na R5 2600- chociaż rewolucji nie będzie, a płyty główne B450 dopiero za minimum 2 miesiące.

PUBG ładnie śmiga na ultra bez dropów.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do piątku u Liptona będzie test tanich płyt Intela to wybierzesz coś z tańszych płyt i do tego i5 8400 a jak nie chcesz czekać to b350 z dobrą sekcja zasilania np. ASRock Fatal1ty Gaming K4 sam mam i sobie chwalę na to wrzuć Ryzen 5 1600 bez X i zrób OC będziesz miał to samo co 1600x więc bez sensu jest dopłacać ale ogólnie poczekał bym na test tanich płyt do coffe lake.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...