Jump to content
Przemek669

Co wymienić? Komputer pod PUBG

Recommended Posts

Witajcie.

Posiadam sprzęt oparty o H270M, G4560, 8GB RAM 2400 oraz GF 1050TI.

Gram w zasadzie tylko w PUBG i doświadczam dość nieprzyjemnego zjawiska stutteringu. Gra utrzymuje mi 70-80 FPS z nielicznymi framedropami do 45-50 FPS, jednak raz na jakiś czas widać stutter, co gorsza najczęściej podczas celowania - potrafi wtedy zmrozić się na 0,2 sek. Takie samo zjawisko jest w FarCry 3 i 4 oraz GTA V, więc nie jest to do końca kwestia kiepskiej optymalizacji samego PUBGa.

Co do PUBG - detale ustawione wszystkie na BARDZO NISKIE poza antyaliasingiem oraz teksturami, które ustawione są na WYSOKIE. Ustawienie całości na BARDZO NISKIE nic nie zmienia.

Co udało mi się wywalczyć - wyłączyłem w BIOSie funkcję HPET, co zmniejszyło ilość stutterów do minimum, ale jednak... Mam obawę, że jednak procek nie wyrabia...

W związku z powyższym i wracając do meritum - mam około 1400zł, które mógłbym włożyć w upgrade mojego PC i tutaj prośba i pytanie do Was: na co to wydać? Myślałem o i5 7600k, zrobiłem sobie nawet porównanie rozważając przejście na inną platformę:

image.png.cf037a8981a381c2652417df962c3f85.png

 

A może zamiast tego GF 1060 6GB?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Edited by Przemek669

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bierz Ryzena 1600x lub poczekaj na R5 2600- chociaż rewolucji nie będzie, a płyty główne B450 dopiero za minimum 2 miesiące.

PUBG ładnie śmiga na ultra bez dropów.

Edited by umcacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczekaj do piątku u Liptona będzie test tanich płyt Intela to wybierzesz coś z tańszych płyt i do tego i5 8400 a jak nie chcesz czekać to b350 z dobrą sekcja zasilania np. ASRock Fatal1ty Gaming K4 sam mam i sobie chwalę na to wrzuć Ryzen 5 1600 bez X i zrób OC będziesz miał to samo co 1600x więc bez sensu jest dopłacać ale ogólnie poczekał bym na test tanich płyt do coffe lake.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.