Skocz do zawartości
Pietia(lania)

Windows server 2008 standard - problem z uaktualnieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie 

 

Mam mega problem z windowsem serwer 2008 standard 

 

posypał sie system ... zdaża się ;-) 

żeby go odzyskac potrzebuję zrobić uaktualnienie istniejącego systemu (czyli nadpisanie plików systemowych bez ruszania reszty) 

 

jest tylko jeden problem : nie moge tego zrobić ponieważ płyta ktora mam uniemożliwia zrobienie takiego myku 

 

oczywiście pliki iso są niedostępne 

jak to uruchomic :/ 

 

VirtualBox_2008_11_04_2018_22_48_30.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To nie XP żeby robić instalację naprawczą bootując z płyty, in-place upgrade uruchomi się tylko z wewnątrz działającego OS-u.

Co tam padło, że system się posypał? Jak tylko pliki systemowe, to warto przejechać sfc w trybie offline:

https://blogs.technet.microsoft.com/askcore/2007/12/18/using-system-file-checker-sfc-to-fix-issues/

Pzdr,

czapla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, że robiłeś, to skąd miałem wiedzieć :P

Jak masz dostęp do płytki z nowszym OS-em, to możesz spróbować zabootować i potraktować dismem w trybie offline. Jakie funkcje złapie to drugie pytanie.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.dell.com/support/article/us/en/19/sln163398/how-to-repair-the-windows-blue-screen-error-bad-or-missing-haldll-?lang=en

Spróbować nie zaszkodzi, jeśli sam system plików się nie posypał.

Próbowałeś przeszczepić sam plik z działającej instalacji, choćby z LiveCD?

pzdr

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty SFC nie dal rady DISM nie dzialał (2008 bazuje na Viście więc nie ma obrazu bazującego na systemie (czy jak to się tam zwie) ... udalo sie wygrzebac stary backup i podmieniłem uszkodzone pliki ;-) 

 

jak to się mówi : ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych którzy będą je robić (na szczeście jestem w 1 grupie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...