Skocz do zawartości
atol

PC do 2500 bez GPU+SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiosna a wraz z wiosną tańsze MOBO pod caffe lake, więc zanosi się na modernizację :) Do rzeczy. Za bazę obrałem zestaw kwietniowy za 4300zł, po odjęciu części które posiadam, tj. GTX 1060 + Samsung EVO 850 zostaje :

Intel Core i5-8400 BOX
2x 8 GB G.Skill 3200 MHz CL16
Toshiba P300 2 TB
SeaSonic S12II 520W
SilentiumPC Spartan 3 LT
Lite-On iHAS122-14
 

Obudowa którą planuję kupić to 

https://www.x-kom.pl/p/381990-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4-pure-black.html

Mam jednak następujące pytania :

Jakiego MOBO z tych tańszych użyć? Czy jest sens z tańszą płytą brać pamięci aż 3200mhz?
Czy w jakimś sklepie można dostać wszystkie części już złożone, żebym musiał tylko podpiąć GPU i SSD?

Przeznaczenie zestawu to gry, głównie dość ramo+cpu-żerny Total War Warhammer. 

 

 

Edytowane przez atol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście strasznie nie lubię takiego braku konsekwentności, jak już to brałbym jak najwięcej podzespołów od jednego producenta, potem wygląda to znacznie lepiej, jest dużo mniejsza szansa, że coś nie będzie do siebie pasowało.

Zastanowiłbym się też czy jest w ogóle sens brania napędu DVD i obudowy z zatokami 5,25", chociaż to też zależy od szybkości internetu, ja na przykład ostatni raz korzystałem z napędu DVD (zewnętrznego) w 2015, jak instalowałem Windowsa 8.1, potem już nie było najmniejszej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Nie ma takiej reguły. Każdy z podzespołów może być innej firmy a i tak wszytko będzie ze sobą pasować. Co do estetyki i wyglądu to się zgodzę. Bardzo estetycznie jest mieć w komputerze kilka podzespołów jednej firmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...