Skocz do zawartości
zajecc

PC do wszystkiego w cenie ok 3 600zł - do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Wszystkim! złożyłem PC, proszę Was o ocenę jego składników. Nie jest przeznaczony dla mnie, poproszono mnie o złożenie go dla młodej osoby, czyli ma służyć do wszystkiego z głównym nastawieniem tego co robi typowa 16 latka - gry (tak lubi grać TPP/FPS, internet, filmy no i oczywiście czasem word oraz office).

Miałem na to kwotę ok 3 600 zł, ale dodałem kartę Wi-Fi dlatego lekko przekroczony budżet. Co sądzicie o takim patencie ? i3 + GF1060+ 8Gb ram ?  czy lepiej i5 +1050Ti ? poniżej koszyk z produktami

http://www.morele.net/inventory/info/c5b872df/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie 4 wątki słabo to opłacalne w dzisiejszych czasach. Poczekaj na testy płyt z b360 h310 h370 bo inaczej to wróżenie z fusów w tych płytach. Kartę poszukaj RX 580 8gb wydajnościowo podobna do 1060 ale ma więcej vram starczy na trochę dłużej. Cenowo też dużej różnicy nie powinno być. Daj jedna kość ramu 8gb i niech później dorzuca druga. W dzisiejszych czasach 8gb to za mało sam system z przeglądarką spokojnie ją zapcha wystarczy kilka zakładek. Jak będą testy tańszych płyt Intela i będzie można na tym postawić i5 8400 bez problemu i nie będzie problemu z pamięciami ram czy tym podobnych to można śmiało do 3600 zbudować na Intelu jeśli nie to polecam zestaw na AMD Ryzen 5 1600 starczy na długo na pewno i masz możliwość późniejszej rozbudowy tego w przypadku Intela za pewne żeby zmienić procka będzie trzeba zmienić też płytę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać i dramatyzować. 8GB RAM i 4C są wystarczające na dzisiaj i najbliższą przyszłość do zastosowań o których piszesz. Oczywiście jak jest kasa to można brać 16GB i 6C/8C - nie zaszkodzi. :) Na Twoim miejscu poszukałbym MB z czterema slotami pamięci. Teraz zostań przy 2x4, a z czasem dorzucą drugie 2x4.

 

Tak i3 najnowszej generacji, są mniej więcej odpowiednikami i5 z poprzednich.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczekałbym na testy płyt B360, H310 i resztę pod coffe lake, ale dziś muszę zamówić wszystko żeby w środę na urodziny złożyć, skonfigurować i przetestować. Finalnie wziąłem b360 z 4 slotami na ram aktualnie biorę 2x4GB za rok - dwa dorzuci się kolejne kości jak będzie trzeba. O to zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/aa8a506c/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...