Skocz do zawartości
Nazaru

Smartfon dla mamy ok 300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja mama chciała kupić sobie pierwszy smartfon i zleciła mi to zadanie. Ja właściwie nie mam zbytnio wiedzy w tym zakresie, ale obiecałem że pomogę, więc się zwracam do forum.

Mama myślę, że nie będzie korzystać z wielu funkcji, dlatego najlepiej żeby model był jakiś prosty z dużymi literami, baterią działającą długo, przyzwoitym aparatem. Mówiła, że raczej chce kupić nowy (nie używany) i budżet ok 300zł, ew trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej trochę więcej. Za 300zł to nie będzie miał telefon żadnej z tych cech które wymieniłeś.

Z tanich to Xiaomi Redmi 5A, ale jak musi być USB-C, bo problem dla mamy trafiać w microUSB, to Sony Xperia L1 lub Samsung Galaxy A3 (2017).

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panuje, mylne, przekonanie, że jeżeli ktoś zaczyna przygodę ze smartfonami to nie istotne jest, jaką wydajnością legitymuje się pierwszy smartfon. A jest to bardzo istotne, ponieważ po pierwsze, początkujący potrzebuje wydajności i niezawodności w takim samym stopniu co zaawansowany użytkownik, po drugie warto byłby nie zniechęcać takiej osoby jakimś zacinającym się szrotem. MyPhone Prime Plus to delikatnie mówiąc niezbyt wydajny smartfon. Wniosek jest jeden i nie do końca wygodny - trzeba trochę poszerzyć budżet lub/i rozglądnąć się za używką. Z nowych sensownym wyborem może być faktycznie wspomniany 4A, ale to absolutne minimum. Bardziej polecałbym przełożyć "projekt" o miesiąc kupić pełnoprawnego smartfona - Redmi 4X.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Minął rok, a nie chcę zakładać nowego wątku, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać.

Xiaomi Remi 4X okazał się strzałem w dziesiątkę, którego obecnie posiadam i jest zadowolony. Teraz pytanie, czy coś się zmieniło w ciągu roku, bo znowu będę się rozglądał za używką w budżecie 300-400zł. Smartfon ma być dla żony(obecnie Lumia 635). Nie potrzebuje bajerów, byle by był w miarę prosty i stabilny system, przyzwoity aparat. Na jakie modele warto zwrócić uwagę, co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...