Skocz do zawartości
krejs1

Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem gdy gram w forza horizon 3 procesor jest używany na 95-100%, a karta na 100% czy jest możliwe, że procesor do tej gry był by za słaby. A jak tak to jaki procesor z 8 generacji był by idealny do tej gry i do mojej karty.

Specyfikacje:

i3-8100

gtx1050ti

be qaiet 550w

ram 8gb 2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 w tej grze starczy do detali minimalnych lub lekko wyżej , to w końcu tylko 4 rdzenie .

Jak chcesz grać w wyższych detalach to tylko procek z 6+ rdzeniami / wątkami np. I5 8400 , ram też przydało by się dołożyć .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, bo jak gram na średnich detalach to czaszami po 10 minutach a czasami po 1h wywala mi grę do pulpitu lub wyskakuje niebieski ekran video_memory_manager_internal lub System_Thread_Exception_Not_Handled czy to wina procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim RAM 2x8GB. Nowy CPU nic nie da. W jakimś razie parę klatek. Chcesz grać w wyższych detalach bierz szybsze GPU. Jesli w wyższej rozdzielczość jak FHD to szybszy CPU, szybsze GPU, więcej RAM.

Zobacz na początku w MSI afterburner ile masz zajętej pamięci podczas gry. W tle miej uruchomione to co zwykle jak grasz.

Masz SSD?

A tak w ogóle to ile masz min fps i w jakich ustawieniach tej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej GPU do wymiany jeżeli chcesz więcej FPS/wyższe detale, tak jak barwniak napisał. Ewentualnie RAMu dorzucić, jeżeli dużo rzeczy w tle chodzi jak grasz.

 

Jeżeli chodzi o błędy, to spróbuj sterowniki od GPU reinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd zwykle wyskakuje (nie licząc problemów sprzętowych) w wyniku problemów ze sterownikiem.

Wklep sobie w google to Ci napiszą jak na czysto usunąć sterownik i jak dodatkowo zrobić SFC /Scannow.

Sprawdził bym też dyski, chociaż SMART.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krejs1 napisał:

Witam mam taki problem gdy gram w forza horizon 3 procesor jest używany na 95-100%, a karta na 100% czy jest możliwe, że procesor do tej gry był by za słaby.

Skoro karta graficzna już jest wykorzystana w 100%, to procesor nie jest wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...