Skocz do zawartości
PcGamersQuality

Jaki ram wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie pamięci ram. Otóż chciałbym włożyć do mojej płyty głównej ( Gigabyte ga-g41mt-d3 rev.1.3) dwie kości po 4gb. Problem tkwi w tym iż producent podaje że maksymalna szybkość pamięci wynosi 1066mhz ale szyna FSB ma maksymalnie 1333. Pytanie moje brzmi następująco.... Czy na tej płycie jest możliwy overclocking pamięci do 1333mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset G41 więc za wiele się nie spodziewaj jeżeli chodzi o OC procka czy ramu - zarówno kwestia samej możliwości OC jak i stabilności kompa po OC .

OC na tej płycie jest możliwe - manual do płyty i sekcja MB Inteligent Tweaker (  M.I.T )  w biosie , w angielskiej wersji elektronicznej ( pdf ) manuala jest to strona 22 ( początek opisu M.I.T ) .

Do OC pamięci służy m.in. sekcja DRAM Performance Control a konkretnie pole System Memory Multiplier ( SPD ) - możesz tutaj ustawić mnożnik dla pamięci .

Poniżej masz wyświetlane taktowania pamięci - nominalne i aktualne , aktualne takty zależą od ustawionego mnożnika , a wartość mnożnika jest też zależna od aktualnie ustawionego FSB procesora ( opcja CPU Host Freq parę pól wyżej ) - oczywiście opcja CPU Host Clock Control musi być włączona .

Warto też zwrócić uwagę na 2 inne sekcje - timingi pamięci ( DRAM Timing Selectable ) oraz napięcia - szczególnie dla procesora i pamięci ( Mother Board Voltage Control ) - choć przy lekkim OC nie powinno to mieć dużego znaczenia .

GB testowało (nie wiele ale to robili ) kości 2 200 mhz - pracowały jako 1066 mhz domyślnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...