Skocz do zawartości
BLEJZ91

Komputer za 2500zł ~

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek ram, płyta obsłuży max 2666. Skoro bierzesz budę z oknem to weź pod uwagę jakieś inne chłodzenie niż box. W jakim celu musisz mieć 4 gniazda ram? Obstawiam, że zanim będziesz potrzebował dwa razy tyle ramu to zmienisz platformę lub po prostu kupisz 2x8 lub 2x16 pamięci.

Buda taka sobie. Za taką kasę można wylicytować fajniejszego corsaira, fractala albo nzxt. Kwestia tylko, czy musi być nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę budę wziąłem pierwszą lepszą, nie zależy mi jakoś szczególnie na jej wyglądzie (nie potrzebuje okienka), też raczej nie chcę się bawić w licytacje. Polecasz jakąś w rozsądnej cenie? (np zalman z3/+?)
 

Co do ramu to faktycznie, nie zwróciłem na to nawet uwagi. Ewentualnie mógłbym wrzucić te: https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-8gb-2x4gb-2666mhz-cl15-hx426c15fbk2-8-766880/ . Zawsze parę dyszek w kieszeni. No chyba, że lepiej kupić 1x8.

Ciężko powiedzieć czy będzie potrzebne więcej niż 8GB ramu. Nie orientuje się za bardzo ile te nowsze gry potrzebują ramu (bo sprzęt ma służyć przede wszystkim do gier).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obudów to mogę polecić coś od 400 pln w górę. Ale to moja fobia i nie każdy musi to rozumieć. Więc jeśli budżet nie pozwala a nie chcesz bawić się w licytacje (można coś wyrwać prawie nowego za połowę ceny) to SPC jest chyba jedynym wyborem. Ja bym poszedł w coś mATX/uATX, jakieś najtańsze mobo na H310. Zaoszczędzoną kasę z mobo i ramu bym przeznaczył na ciche chłodzenie proca lub większy SSD. Ale cisza to znów moje zboczenie (najgłośniejsze są teraz u mnie 2xHDD, które myślę zmienić na SSD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/17c4373f/

Co sądzicie o czymś takim? 

Warto kupować te najtańsze GTX 1060?

 

Czy jednak pozostać przy: https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1050-ti-cerberus-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-displayport-box-cerberus-gtx1050ti-o4g-1783683/ ?

Edytowane przez BLEJZ91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi być wersja mini GTX'a 1060 3GB, pamięci można dać jeszcze tańsze (aż o ~25%).

Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition 3GB GDDR5
Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX
MSI B360M PRO-VDH
SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
ADATA 8GB 2400MHz XPG Z1 CL16 (2x4GB)
SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

Wychodzi 2650zł.

Ewentualnie można jeszcze w tej samej cenie wziąć wersję Core Edition:

Zotac GeForce GTX 1060 AMP! CORE Edition 3GB GDDR5

Co prawda wentylatory większe, ale jakoś niespecjalnie jestem przekonany do tej konstrukcji radiatora.

Edytowane przez rolercoster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BLEJZ91 napisał:

Hmm, w takim razie chyba pójdę w kierunku tych tańszych 1060.

 Jak wygląda w nich kwestia temperatur? Jak tak czytam to dużo osób narzeka, że są dość wysokie.

@goral2099 Jak się sprawuje twój Zotac mini? 

Temperaturki u mnie dochodzą do 80 st C. Karta sprawuje się dobrze. Żadnych kłopotów nie ma. Wydajność ok. Jak masz wybór to bierz konstrukcję z dwoma wentylatorami - pewnie będzie ciszej i chłodniej, chociaż i tak nie ma tragedii. Dużo zależy od obudowy.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...