Skocz do zawartości
Gość 7adamski7

Jaki procesor Skylake / Kaby pod b250

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 7adamski7

Witam,

Zakupilem ostatnio komplet g4400+ asus b250m-a + 4gb ddr4 2133.

Potrzebuje procesor z jak najlepszym stosunkiem moc rdzenia\cena (gram tylko i wylacznie w World of Tanks ktory obsluguje 2 watki)

Moze byc uzywka. Przy okazji zapytam, czy na b250 podkrece "K" bez problemu (takze Kaby).

Czego szukac.

Przepraszam za brak polskich znakow, ale pracuje w norwegii i akurat jestem na nie swoim PC, gdzie niemam PL klawiatury.

Mysle czy od razu nie pojsc w nowy i7 7700k, albo i5 6700k. Kasa nie problem, tylko potrzebuje 2 watki do gry plus jakis moze zapas.

Moze warto rozwazyc jakies Skylake, dlatego tez biore pod uwage uzywki, jesli oczywiscie cena bedzie adekwatna do nowych Kaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejszy rdzeń na tą platformę ma i3 7350K (2/4) oraz i7 7700K (4/8) - wydajność jednowątkowa topowa i jeśli tego potrzebujesz to warto iść w tę stronę (i5 ma słabszy jeden rdzeń). Niestety na tej płycie głównej nie podkręcisz procka (musi być z dopiskiem Z np. Z270) Wówczas jeszcze byś mógł podkręcić do blisko 5 GHz.
i3 7100 ma trochę słabszą wydajność jednowątkową od i3 7350, ale wychodzi znacznie lepiej cenowo :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty zmieniał nie będę. 

Karta to gtx 1060 6gb

Czyli procki z K odpadają. 

i3 7100 czy brać coś z i5, i7 bez K pod tego 1060? 

Dodatkowo streamuję, ale koduję na chwilę obecną iGPU. 

Sprzęt na jakieś 2-3 latka w obecnej formie. 

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym WoWem jest nie do końca tak jak piszesz:

http://www.pcgameshardware.de/World-of-Warcraft-Legion-Spiel-55966/Specials/Legion-Test-Benchmarks-1204205/amp/#a6

W obecnym układzie zostałbym przy G4560/G4600 (co taniej) i masz dodatkowe 200 zł w kieszeni vs tamto i3 7100. Z kodowania nic nie tracisz vs G4400. A pojedynczy wątek i tak Pentium ma szybszy vs Celeron.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od finansów :P
W Word of Tanks nie będziesz widział różnicy bo nie jest to tytuł szczególnie wymagający dla procesora nawet po zmianie silnika. Tutaj będzie dobry zarówno I3, I5 oraz I7 . Jeśli streamujesz to przydałoby się coś więcej niż 2 rdzenie (I3) więc zostaje I5 oraz I7, z czego najlepiej 7700 brać, ale I5 7600 (non K) jest sporo tańszy :) i chyba w niego bym celował na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoT nie WoW. My bad.

Tutaj masz test CPU v.1.0, i tak, to prawda:

http://gamegpu.com/mmorpg-/-онлайн-игры/world-of-tanks-encore-test-gpu-cpu

Ale jak gra tylko w WoT to już widzę jak gość potrzebuje i7...

i5 6400/6402p wyrwie się najtaniej na rynku wtórnym. 

I to i tak na wypadek jakby Pentak się krztusił, bo nawet dla niego, osiągnąć 100 FPS to nie wyczyn.

WoT nie WoW. My bad.

Tutaj masz test CPU v.1.0:

http://gamegpu.com/mmorpg-/-онлайн-игры/world-of-tanks-encore-test-gpu-cpu

Ale jak grasz tylko w WoT to już widzę jak potrzebujesz i7...

i5 6400/6402p wyrwie się najtaniej na rynku wtórnym. 

I to i tak na wypadek jakby Pentak się krztusił, bo nawet dla niego, osiągnąć 100 FPS to nie wyczyn. Dlatego w ogóle zacząłbym od niego.

 

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Celuj w używkę z (Olx, Allegro)  procesora 4rdzeniowego. Dwu rdzeniowe i3 nie trzymają tak stabilnie liczby fps jak najnowsze 4 rdzeniowe i3 8generacji. Celuj w Kaby i7-7700, lub i5-7600 bez dopisku K z mniejszym od wersji z K tdp. I tak na płycie B250 nie podkręcisz. Ew  7500. Używka Skylake 6700 bez K, lub 6600 po rozsądnej cenie też będzie dobrym wyborem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, właśnie do tego g4400 wrzuciłem gtx1060 i wykorzystanie jąder w Tankach cały czas 100%, spadki poniżej 60fps. Ogólnie katastrofa. 

Idę w 4 rdzenie, to już pewne, ale mam dylemat. 

Boję się że 7400 za wolny do gtx1060, cena kusi. (g4400 3.3ghz dusi) 

Z drugiej strony jest 7500, ale to już wolę dołożyć parę groszy do 7600k.

POMOCY ;(

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-7400 jest do kupienia na allegro za 450zł więc nie opłaca się dopłacać do żadnej innej i5 kaby lake (znacznie droższe a wydajność nieznacznie wyższa).

i7-7700 zaczyna się od 750zł to już lepiej byłoby wymienić płytę główną (sprzedając obecną niewiele by cię to już kosztowało) a zamiast i7-7700 kupić i5-8400 za tą samą kwotę

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
W dniu 19.04.2018 o 08:38, adamlop napisał:

Dziękuję, właśnie do tego g4400 wrzuciłem gtx1060 i wykorzystanie jąder w Tankach cały czas 100%, spadki poniżej 60fps. Ogólnie katastrofa. 

Idę w 4 rdzenie, to już pewne, ale mam dylemat. 

Boję się że 7400 za wolny do gtx1060, cena kusi. (g4400 3.3ghz dusi) 

Z drugiej strony jest 7500, ale to już wolę dołożyć parę groszy do 7600k.

POMOCY ;(

Nie kumasz dalej o co mi chodzi. Na płycie B250 raz, że nie podkręcisz procesora 7600K 3.8Ghz a dwa, że ma większe od wersji 7600 3.5Ghz bez dopisku K TDP 91w. Wersja bez K ma TDP 65w, czyli będzie bardziej energooszczędna i mniej obciąży sekcję zasilania. 7500 3.5Ghz spokojnie może być. 7400 3Ghz faktycznie z uwagi na dosyć niskie w porównaniu z 7500, oraz 7600 taktowanie bym odpuścił. Bierz 7600 bez dopisku K, lub 7500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
18 godzin temu, Crescendo1 napisał:

i5-7400 jest do kupienia na allegro za 450zł więc nie opłaca się dopłacać do żadnej innej i5 kaby lake (znacznie droższe a wydajność nieznacznie wyższa).

i7-7700 zaczyna się od 750zł to już lepiej byłoby wymienić płytę główną (sprzedając obecną niewiele by cię to już kosztowało) a zamiast i7-7700 kupić i5-8400 za tą samą kwotę

Za 550zł jest 7500 na Olx. Chodziło mi o to, że dopłacanie do procesora 7600 z dopiskiem K przy płycie Biznes 250 na której nie da się podkręcić mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

No to na grubo poleciałeś z upgrade. Też taki upgrade by mi się przydał. 2133Mhz to trochę niskie taktowanie pod płytę Z370, ale z braku lako na razie może być.  Brał bym na przyszłość RAM o taktowaniu co najmniej 3000Mhz z CL15. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ram słaby, ale z tym skylake było 4gb i wczoraj przyszło 8, a plany były tylko na wymianę procka. Ale jeśli w tej samej cenie jest 6 rdzeni, to ja olewam i7, a pamięć od razu wystawiam na sprzedaż. Dzięki wszystkim pomocnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...