Skocz do zawartości
Sens

Jaki tymczasowy internet bez umowy na 2 komputery stacjonarne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z pewnych względów muszę na 2 miesiące zrezygnować ze stałego łącza. Potrzebuję alternatywy w postaci internetu bez zobowiązań. Do sieci mają być podpięte dwa komputery stacjonarne i ewentualnie kilka urządzeń pod wifi. W tej chwili posiadam stary modem usb HUAWEI E3131 z logo sieci play. Widziałem, że za ok 100zł można kupić routery z możliwością wpięcia modemu usb i rozdzielenia sygnału na kilka urządzeń.

- Co sądzicie o w/w opcji huawei e3131 + router + karta sim play z internetem 100GB za ok 50zł?

- Czy taki router podejdzie pod ten modem: TP-LINK TL-MR3220

- Czy macie może jakieś lepsze rozwiązanie?

 

Wiem, że można z komórki zrobić router, ale na dłuższą metę nie jest to zbyt wygodne.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie sprawdzić jakiej sieci zasięg jest u Ciebie najlepszy. Gdzie masz najstabilniejsze i najwyższe prędkości. Ten router powinien bez problemu z modemem współpracować. Ale na E3131 szału nie będzie, bo to HSPA a nie LTE. Szczególnie w Playu gdzie powoli przeznaczają kolejny blok 2100 pod LTE kosztem 3G właśnie. A więc spodziewaj się około 10Mb/s w najlepszym wypadku.

Jakich prędkości oczekujesz od tego łącza i ile danych miesięcznie mniej więcej przesyłasz?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja to ok 2km od centrum Torunia więc w teorii wszystko powinno śmigać. Kupiłem testowo kartę play i na tym modemie podpiętym pod laptopa nie osiągam nawet 1Mbps heheh. Gdyby było to te 10Mbps to bym wytrzymał te 2 miesiące ale 1Mbps to troszkę lipa. Czy ten modem ma simlocka? Ma logo play, ale nigdy nie wsadzałem innych kart.

W tej chwili chyba play ma najlepszą ofertę tj. 100GB na miesiąc za 49. No ale jak odchodzą od HSPA to lipa z tym modemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użył bym telefonu jako hot-spot z jakąś kartą prepaid:) skoro to tymczasowe to jest sens kupować specjalne urządzenie?
Choć ten router później może służyć jako tradycyjny :) TP-LINK robi dobre routery, w szczególności po wgraniu Open-WRT :P - Powinien działać z Twoim modemem, ale tak naprawdę to kto to wie...

Edytowane przez nemoein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie na pewno, bo miałem identyczny tandem, ale prędkości w 3G nie będą oszałamiające. Możesz spróbować u kogoś z N! lub u Plusa bo tam chyba jeszcze mają po 10MHz na U2100 i prędkości ponad 20Mb/s są teoretycznie do osiągnięcia. Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...