Skocz do zawartości
nemoein

Monitor 144 Hz do 1500 zł do grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję monitora głównie do grania, ale czasem do oglądania filmów lub zwykłej pracy biurowej, budżet to załóżmy do 1500 zł. Chciałbym aby monitor posiadał wysoką częstotliwość odświeżania i jak najniższy input lag. Obecnie mam jakiegoś starego gniota 22 cale z 1680 na 1050 i 60 Hz i bym preferowałbym coś większego, mniej więcej 24 cale + Full HD czyli standard, choć może być nieco większy. Kolejną rzeczą która chciałbym zmienić, a która przeszkadza mi w obecnym monitorze to bardzo słaba płynność pomimo stosunkowo mocnego komputera, ten monitor nie daje rady nawet z vsync, podczas gdy z 60 FPS to odczuwalna płynność jest nieznacznie lepsza niż dla 30 klatek na sekundę - może to smużenie, czas odświeżania, a może to tandeta :P Tak więc łącząc te wszystkie rzeczy interesuje mnie monitor który posiada (Kolejność według potrzeb od najważniejszych do najmniej ważnych):
- odświeżanie powyżej 100 Hz, najlepiej 144 Hz - must have
- low input lag - jak najniższy
- 24 cale + (ale bez przesady, 27 to może być overkill)
- rozdzielczość Full HD mi w zupełności odpowiada
- żywe kolory, dlatego preferowałbym matrycę MVA lub IPS zamiast TN - ale to już mniej ważny aspekt.
- zakrzywiony ekran - najmniej ważny aspekt i raczej brałbym go pod uwagę tylko dla większych matryc.
Gram głównie Single player, sporadycznie multi :).
Obecnie najbliżej mi chyba Samsung C24FG73FQUX - https://www.x-kom.pl/p/377021-monitor-led-24-269-samsung-c24fg73fqux-curved-czarny-quantum-dot.html - dzięki Patronix za podsunięcie go listy :)

 

Edytowane przez nemoein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Barwniak, napewno je rozważę i na dzień dzisiejszy wygrywają z AONem głównie za sprawą czasu odświeżania 1ms

//EDIT:
Trochę poczytałem i ten MSI Optix G27C2 ma bardzo niski Input Lag - do gamingu nadaje się doskonale: https://www.rtings.com/monitor/tests/inputs/input-lag ,pomimo że to VA a nie TN, to ma też wady tego drugiego tzn słabsze kolory, czerń itp. ale jestem w stanie iść na kompromis, teraz to mój faworyt.

Edytowane przez nemoein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem na początku najbardziej mi zależy na odświeżaniu i input lag, rodzaj matrycy oraz to wygięcie ekranu nie jest must have, ale widzę też ciekawą propozycję też czytam recenzje o tym monitorze, jak na razie to mój faworyt głównie za sprawą lepszych kolorów dzięki VA oraz Quantum Dot :)

//EDIT
Trochę się naczytałem i często dla matryc 27 cali + Full HD ludzie narzekali na wielkość pojedynczego piksela, porównałem to ze swoim monitorem i się okazało, że w moim starym gracie mam wyraźnie mniejszy piksel głównie dzięki małym rozmiarom i raczej nie chciałbym jeszcze bardziej go powiększać, siedział dalej też nie będę aby to zniwelować bo preferuję się dobrze wsunąć pod biurko, monitory z 27 cali + 1440p są już dużo droższe... Zatem moim priorytem są teraz monitory 24 Cale + jak najniższy input lag. Wyedytowałem też pierwszy post.

Edytowane przez nemoein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że ciężko się w tym odnaleźć, w internecie brakuje porównań monitorów z mierzonymi input lagami, jeśli już są to jest w nich jakaś mała część internetu... w zasadzie znalazłem tylko to: https://www.rtings.com/monitor/tests/inputs/input-lag
Reszta to jakieś subiektywne opinie itp. W przypadku kart graficznych i procesorów jest znacznie łatwiej :) Niema tylu modelów, producentów i nowe wychodzą sekwencyjnie, a w monitorach to każdy ma 20 modeli, do tego dochodzą te stare i brakuje aż tak wnikliwych analiz jak dla innych podzespołów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielogodzinnym researchu - gdzie główny nacisk kładłem na artykuły zagraniczne, w szczególności na porównania, oraz średnią ocenę w sklepach to powoli na prowadzenie wysuwa się Asus VG248QE https://www.morele.net/monitor-asus-vg248qe-573766/?reviews_page=3 - za sprawą bardzo szybkiej matrycy (nawet jak na TN) oraz dość dobrych kolorów i kątów widzenia z tego samego powodu. Bez wpływu okazało się także bardzo mały odsetek wadliwych partii, które przy Samsungu C24FG73FQUX skutecznie obniżały szansę na trafienie "dobrego" egzemplarza. Ten monitor od @ivanov też ma ciekawą recenzję https://pcmonitors.info/reviews/aoc-g2590px/ Jest znacznie nowszy od Asusa zatem obstawiam, że technologia też mogła trochę pójść do przodu co spowodowało zauważalny wzrost jakości :)

Edytowane przez nemoein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...