Skocz do zawartości
makak_

wymiana podzespołów (~2,5 tys.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zbieram od dłuższego czasu za wymianę podzespołów. Teraz mam xeon e3--1230v3; GTX 1060 6GB, więc już wypadałaby coś odświeżyć. Sprzęt jest głównie do pracy (grafika: Photoshop, Illustrator, Cinema 4D, rendering na CPU). Okazyjnie zdarzy mi się zagrać, choć ostatnio przerzuciłem się na PS4, ale jak trafi się tytuł multiplatformowy, to raczej to będzie właśnie pecet.

Zastanawiałem się nad ryzenem z racji renderingu, z drugiej strony, większą część czasu spędzam nad softem adobiego, a on na jednym rdzeniu jedzie...

Stąd mój wybór padł na i7 8700. Nie chcę robić żadnego OC, z tego co widziałem na cinebenchu to i7 jest 2x szybszy od tego co mam, więc przyspieszenie będzie ładne. Zależy mi na kulturze pracy, żeby cicho było, bo często w wieczorami pracuję, więc fajnie jakby nic nie wyło. Chciałbym kupić procesor, płytę, ram (16Gb) i pewnie jakieś chłodzenie na procesor (ciche?).

I teraz pytanie co do tej i7 8700 wybrać? Pojawiły się w końcu tańsze płyty do non-oc kaby lake'ów, więc jest szansa, że się w budżecie zmieszczę (mniej więcej).

Dzięki za pomoc,

m.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniach które wymieniłeś, faktycznie najlepszy będzie i7-8700. 2500zł za CPU+mobo+16GB RAM+chłodzenie. Budżetu starczy.

1) i7-8700 1200zł

2) Tania płyta B360 300zł

3) RAM 2x8GB 2666MHz CL16 700zł

4) Thermaltake Contac 16 70zł

alternatywnie jak nie szkoda ci $ na chłodzenie to be quiet! Dark Rock 3

Czyli spokojnie mieścisz się w budżecie :)

 

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git, nad płytą jeszcze dumam. Mam dużo dysków (2 Hdd i 3 ssd - choć jeden to stary i jako sratch disk dla photoshopa robi. I chciałbym aby integra audio nie była  jakaś najgorsza. Teraz używam jakiegoś starego asusa Xonara, na pci, więc pewnie nawet w nowej płycie nie będę miał, gdzie go wpiąć ;) Budżet lekko mogę nagiąć i tak pewnie przez następne kilka lat nic nie będę zmieniał, ewentualnie grafikę, jak ceny nie będą świrowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Płyta ASUS PRIME B360M-A  348zł

Ram Crucial 16GB 2666MHz Ballistix Elite CL16 (2x8192)  746zł

Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock  129zł

+pasta (opcjonalnie)  Thermal Grizzly Kryonaut 1g 35zł

Płyta Asusa posiada przyjazny bios i 4 sloty  na ram co umożliwi Ci przyszłą rozbudowę o kolejne 2x8GB. Chłodzenie Pure Rock do i7 (6/12) non OC wystarczy zapewniając odpowiednio niską temperaturę, oraz kulturę pracy. Pasta oczywiście może być inna jak Masz jakąś pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem coś takiego:

Procesor Intel i7-8700 3.20GHz - 1209 zł

Płyta MSI B360-A PRO - 359 zł

Ram HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2666MHz - 698 zł

Chłodzenie be quiet! Dark Rock 3 - 249 zł

i pewnie jakaś pasta, bo ta co mam ma już 4 lata, to nie wiem jak z jej właściwościami. Wychodzi 2515 zł bez pasty, czyli znośnie.

Może taki zestaw być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiałem się nad Thermalright Macho Rev. B, głównie dlatego, że jest tańsze. Po namyśle, chyba wobiorę: Cryorig H5 Ultimate (CR-H5B). Dzięki za podpowiedź. Hmm nie widzę, aby pasował na socket 1151?

Na stronie producenta jest, że pasuje, wg morele.net nie.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chłodzenie pasuje pod S1156 to będzie pasowało pod dowolne S115x - od czasów S1156 Intel ma identyczny rozstaw otworów mocujących dla chłodzenia , przynajmniej w przypadku cywilnych socketów .

S1366 czy 2011/2011-3 to już inna para kaloszy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli, mówiąc więcej urządzeń? Im więcej czytam o płytach, tym mniej się mogę zdecydować. Jest sens kupowania płyty na chipsecie Z370 do 8700? Bo różnice cenowe są czasami małe. ASRock Z370 PRO7 to 429zł.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije budżet i wezmę: Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX, MSI Z370-A PRO, Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB), Thermalright HR-02 - Macho Rev. B. Wyszło mi 2626 zł.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania - zastosowanie komputera podobne jak makak_  (głównie Affinity Photo/Designer, jak trzeba to Photoshop/InDesign) plus sporo Blendera. Gry też ale to w co gram chodzi dobrze i na moim obecnym sprzęcie.

- karta graficzna to GTX780 3GB i nie zanosi się na wymianę.

- zasilacz: XFX 650W

Nieprzekraczalny budżet: 4k (ale wolałbym żeby coś zostało). I teraz pytania:

1. bardzo kibicuję AMD, czy jest sens do powyższych zastosowań kupić Ryzena (różnice w Blenderze nie są aż tak kolosalne). Z drugiej strony patche Meltdown/Spectre ponoć powodują spore spowolnienie w pracy SSD. Z drugiej strony - jak to jest z taktowaniem pamięci na wszystkich czterech slotach w Ryzen?

2. czy jest sens brać i7-8700K (wyższe takty jednak) i czy mój zasilacz uciągnie takie combo CPU/GPU

3. do całego zestawu chciałbym wrzucić 32Gb RAM + jakiś dysk SSD (myślałem o polskich Goodramach, będą ok czy nie bawić się w to)?

Masa pytań, pewnie niekoniecznie sensownych, ale po dwóch tygodniach szukania w sieci, czytania i oglądania testów jestem głupszy niż przed. Mój obecny komp to Phenom II X4 955 (stock), 8Gb Ram i dwa HDD 320Gb, więc chyba wszystko będzie szybsze :). Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2018 o 18:43, makak_ napisał:

Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX, MSI Z370-A PRO, Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB)

Witam, mam pytanko. Planuje zakup podobnego zestawu. Będzie on działał z Zotac GTX1080 AMP Extreme. Reszta bebechów: psu SilentiumPC Vero M1 600W, 250GB SSD + 1TB HDD + 2TB HDD. Czy ten zasilacz podoła takiemu setupowi, czy jednak czeka mnie jego wymiana na mocniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
W dniu 21.04.2018 o 18:43, makak_ napisał:

Podbije budżet i wezmę: Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX, MSI Z370-A PRO, Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB), Thermalright HR-02 - Macho Rev. B. Wyszło mi 2626 zł.

Do procesora bez dopisku K duże chłodzenie typu Macho, czy Dark Rock nie jest Ci potrzebne, bo grzeje mniej od wersji z K który po podkręcaniu potrafi podczas obciążenia być gorący. Pure Rock, lub Fera3 to optymalny wybór. Jak już Chcesz bardzo wydajne chłodzenie, to ew to może być Fortis3.  Więcej nie ma sensu inwestować w chłodzenie na procesor i7 (6/12), którego nie będziesz podkręcał.

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 99zł

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 145zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem, w razie czego. Części już są w szafie i czekają do soboty na montaż :) Co do chłodzenia, to zależało mi na ciszy, poza tym, zawsze jest szansa, że zostanie do kolejnego procka w przyszłości, choć to już konstrukcja paroletnia. Ale jeśli będzie pasować, to czemu nie :)

Swoją drogą, to chyba mogłem zostawić swoje stare chłodzenie. Teraz mam Zalman Flex (plus jako wiatrak, Enermax TB Silence).

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...