Skocz do zawartości
Korassek

Laptop do multimediów 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Dostałem za zadanie wymienić bratu laptopa. Jako, że preferuje stacjonarne to na laptopach moja wiedza jest uboga. Dlatego zwracam się do was.

Co jest wymagane:
SSD + HDD
i7
8GB RAM
Podświetlana klawiatura.
15"+

Szperam już kilka godzin i ciężko znaleść coś dobrego z dwoma dyskami... Liczę na wasza pomoc i jestem otwarty na wasze propozycję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak chcesz dobry lapek z SSD + HDD to najlepiej brać sprzęt bez SSD a potem SSD zamontować samemu i ew. sklonować system ( jak szukasz lapka z OS ) .

Co do potrzeb - co dokładnie masz na myśli jeżeli chodzi o multimedia , chodzi ci o filmy czy muzyka etc. czy raczej granie na lapku ?

I7 rozumiem że chcesz "pełny" tzn. modele HQ z 4 rdzeniami + HT .

Jak będziesz grać i chcesz koniecznie I7 ( choć ogranicza to wybór kart - w zasadzie GTX1050 z tych lepszych , modele z GTX1050Ti są dwa do 4 k zł ) to proponuję takie modele :

Acer Nitro 5 za 3 800 zł .  I7 7700HQ , 8GB ram w jednej kości , GTX1050 4GB GDDR5 ,HDD 1TB ,  matowa matryca IPS FHD 15,6" , Win 10 , Aluuniowa obudowa i podświetlana klawiatura .

Lenovo Legion Y520 za 3 850 zł - podobna konfiguracja co Acer z tym że bez OS i alumiiowej obudowy .

Za modele z 16GB ram trzeba już zapłacić 4+ k zł .

Może rozważ modele z I5 HQ - za 3 600 zł masz Acera Nitro z I5 7300HQ i GTX1050Ti , reszta specyfikacji podobna jak w modelu z I7 , tylko nie ma alumiiowej obudowy .

Lenovo Y520 z I5 7300HQ i GTX1050ti to koszt ~3700 zł .

Do tego SSD 250-275GB M.2 np. Crucial MX300/MX500 czy Samsung 850/860 EVO .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Acer Nitro 5 i5-7300HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti  za  3899zł.  Laptop z kartą 1050Ti która jest bardziej wydajna w grach od 1050 bez dopisku Ti. Matryca 15,6``  IPS FullHD matowa.  SSD256GB + 1TB HDD, 8GB RAM. Windows 10 dołączony jest w komplecie. To moja propozycja pod gry, bo nie wiem do czego laptop ma służyć i dlatego zrezygnowałem z procesora i7 kosztem bardziej wydajnej karty graficznej.

Moja druga propozycja to Asus  17,3``cala FullHD. SSD niestety trzeba dokupić. W sumie wyjdzie 300zł ponad budżet, ale za to konkretny  laptop z procesorem i7-7700HQ  i markowy SSD na MLC z czasem pracy 2,4mln godzin. Jak napiszesz do sklepu, to SSD w sklepie bez problemu zamontują. Gry Fifa 18 i Observer w prezencie. Pod zdjęciami laptopa jest dokładnie napisane jak otrzymać gry.

ASUS ROG Strix GL703VD i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050  3899zł.

Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN 399zł

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zwróciłbym już uwagę na najnowsze procesory i5 i i7 ósmej generacji, ten drugi ma już 6 rdzeni.

W okolicach tego budżetu są już dostępne Acery Nitro 5 i Aspire 7 w różnych konfiguracjach. Choć rzeczywiście zgadzam się, że SSD najlepiej byłoby dołożyć we własnym zakresie. W każdym bądź razie: Z i5H ósmej generacji jest:
Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050Ti FHD

Acer Nitro 5 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050Ti FHD

Z Intel Optane-SSD to to nie jest, ale nieco przyspiesza pracę z komputerem, z czasem można sobie go wymienić na pełnoprawny nośnik SSD.

Ewentualnie przekraczając nieco budżet jest wersja z sześciordzeniowym procesorem i7-8750H:Acer Aspire 7 i7-8750H/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti FHD, bez Intel Optane ale z wolnym złączem m.2.

Pamiętaj, że dysk SSD/pamięć możesz zawsze sobie dołożyć/wymienić ,a takich podzespołów jak procesor czy też GPU (obecnie) już nie ulepszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimedia- FB, YT, FILMY ( w większości), Muzyka ( w większości ). No i dobra karta graficzna no niestety musi być. 

Drażni mnie ten temat z tym SSD... . Skoro mam sam dysk HDD to gdzie niby zmieszczę SSD? Da się go wbudować ? Poza tym też nie chce rozbierać nowego laptopa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD montujesz na złączu M.2- czyli bezpośrednio na płycie głównej.

Jeżeli chodzi o gotowe zestawy, to wszystko zależy od pojemności jakiej potrzebujesz- najtaniej jest oczywiście zestaw z dyskiem 120GB:

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/120+1000/Win10 GTX1050Ti FHD, dwa razy większa pojemność dysku to dopłata +100zł: Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/256+1000/Win10 GTX1050Ti FHD, z tym że oba laptopy są w wersji z procesorem i5H. Moim zdaniem jednak do tych zastosowań (które podałeś) nie będzie Ci potrzebny  i7. Gdybyś jednak koniecznie chciał sprzęt z takim CPU, wówczas dopłata będzie już znaczna: Acer Aspire 7 i7-8750H/8GB/120+1000/Win10 GTX1050Ti FHD

Edytowane przez rolercoster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach SSD montowanych przez sklep czy producenta lapka - nie wiadomo co jest montowane w lapku , może to być pierwszy lepszy SSD a może to być coś sprawdzonego .

Będziesz wogóle grał na tym lapku ?

Bo to tego co wymieniłeś bez grania to starczy I5U + IGPU , do tego duży SSD i w ogóle pozbyć się HDD - cisza i dłuższy czas pracy na baterii .

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
28 minut temu, Korassek napisał:

Multimedia- FB, YT, FILMY ( w większości), Muzyka ( w większości ). No i dobra karta graficzna no niestety musi być. 

Drażni mnie ten temat z tym SSD... . Skoro mam sam dysk HDD to gdzie niby zmieszczę SSD? Da się go wbudować ? Poza tym też nie chce rozbierać nowego laptopa... 

Poproś, żeby Ci w sklepie zamontowali.  Do filmów lepszy będzie Asus, bo ma większy ekran 17,3``cala. Posiada kartę graficzna 1050 4GB.  Zobacz film z linku poniżej. Masz w moim linku taki sam SSD Plextor jak Gość montuje do laptopa, tylko bez (radiatora) w wersji do laptopa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...