Skocz do zawartości
lerian

Ocena zestawu + wybór SSD M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!

Złożyłem taki oto zestaw: https://www.morele.net/configurator/redirect/280103

Zastanawiam się teraz nad dyskiem SSD - chciałbym wykorzystać slot M.2, co moglibyście polecić? Zastanawiałem się nad takim korsarzem: https://www.morele.net/dysk-ssd-corsair-mp500-120gb-m-2-pcie-nvme-cssd-f120gbmp500-1103280/ . Co myślicie? Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Ten zasilacz to raczej nie z myślą o przyszłej rozbudowie.

2) Odnośnie dysku M.2 to 120GB to niby na co? System + parę programów + 1 gra AAA?, bo po sformatowaniu to będzie niecałe 112GB.

3) RAM do komputera do gier to 2x8GB, jest już rok 2018 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barwniak napisał:

1) Ten zasilacz to raczej nie z myślą o przyszłej rozbudowie.

2) Odnośnie dysku M.2 to 120GB to niby na co? System + parę programów + 1 gra AAA?, bo po sformatowaniu to będzie niecałe 112GB.

3) RAM do komputera do gier to 2x8GB, jest już rok 2018 :)

 

1) Co byś mógł polecić takiego bardziej "przyszłościowego"? Jednostka pozostanie na jakieś 2-3 lata bez zmian

2) Sam system, ew. możesz zaproponować jakiś 250GB?

3) Wymieniłem na odpowiednik, ale w wersji 2x8GB - https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.2 to np. Samsung 960evo 250GB, albo Adata SX8000 256GB

Ale na twoim miejscu wziął bym Crucial MX500/Adata SU800 SATA 500GB za tą samą cenę co te 250GB. Różnicy i tak nie zobaczysz, chyba, że ze stoperem 0,1s, a 2x tyle miejsca jest :)

Na sam system to nie ma co brać SSD. System + całe oprogramowanie (w tym gry). HDD to tylko magazyn na filmy, muza, dokumenty i zdjęcia. Może być też bez HDD jak się na 500GB SSD pomieścisz lub masz np na magazyn HDD USB lub NAS.

RAM już ok.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, barwniak napisał:

M.2 to np. Samsung 960evo 250GB, albo Adata SX8000 256GB

Ale na twoim miejscu wziął bym Crucial MX500/Adata SU800 SATA 500GB za tą samą cenę co te 250GB. Różnicy i tak nie zobaczysz, chyba, że ze stoperem 0,1s, a 2x tyle miejsca jest :)

Na sam system to nie ma co brać SSD. System + całe oprogramowanie (w tym gry). HDD to tylko magazyn na filmy, muza, dokumenty i zdjęcia. Może być też bez HDD jak się na 500GB SSD pomieścisz lub masz np na magazyn HDD USB lub NAS.

RAM już ok.

 

 

Ok. A co z tym zasilaczem? Co z nim nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do tego zestawu może być. Chodziło mi o to, że jak bierzesz płytę na Z370, to myślałem, że w przyszłości planujesz i7-8700K z lekkim możliwym OC na tej płycie. Oraz wymiana GPU na mocniejsze np. GTX1080 lub przyszłe GTX 1180. Do tego ten zasilacz za małej mocy. Ale jeśli tak jak pisałeś nigdy nie zamierzasz komputerowi robić upgrade, tylko pobawisz się nim jakiś czas, a jak już będzie za wolny to sprzedaż, to wtedy zasilacz OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barwniak napisał:

Zasilacz do tego zestawu może być. Chodziło mi o to, że jak bierzesz płytę na Z370, to myślałem, że w przyszłości planujesz i7-8700K z lekkim możliwym OC na tej płycie. Oraz wymiana GPU na mocniejsze np. GTX1080 lub przyszłe GTX 1180. Do tego ten zasilacz za małej mocy. Ale jeśli tak jak pisałeś nigdy nie zamierzasz komputerowi robić upgrade, tylko pobawisz się nim jakiś czas, a jak już będzie za wolny to sprzedaż, to wtedy zasilacz OK :)

A gdybym myślał o czymś mocniejszym w przyszłości? 600W? Nie chcę brać za dużo na dzień dobry, żeby nie odbiło się to na rachunku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lerian napisał:

A gdybym myślał o czymś mocniejszym w przyszłości? 600W? Nie chcę brać za dużo na dzień dobry, żeby nie odbiło się to na rachunku :)

Na jakim rachunku, za komputer, czy za energię elektryczną. Bo zasilacz Gold 600W to weźmie mniej prądu jak ten twój brąz 500W :)

Przykładowo

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts-single-rail-650w-p1-650g-ts3x-635873/

Ale to ma sens tylko jak w przyszłości planujesz zmianę CPU i GPU, jak nie, to dla ograniczenia kosztów zostań przy swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rzymo napisał:

To ja się przyczepię do k. graficznej - 1050Ti za 900zł to 'trochę' mało opłacalny zakup.

 

Mocniejszy zasilacz nie sprawi, że rachunek będzie wyższy... ;)

 

A co byś proponował w tej kwocie? Ogólnie chcę złożyć zestaw w okolicach 3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, lerian napisał:

A co byś proponował w tej kwocie? Ogólnie chcę złożyć zestaw w okolicach 3k

 

Jak nie 1060, to taki 1050Ti może być, ale nie za 900 złotych. Wyszukałeś chyba jeden z najdroższych modeli ;) 700 czy 750zł można dać, ale nie 9 setek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rzymo napisał:

 

 

Jak nie 1060, to taki 1050Ti może być, ale nie za 900 złotych. Wyszukałeś chyba jeden z najdroższych modeli ;) 700 czy 750zł można dać, ale nie 9 setek...

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1050-ti-cerberus-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-displayport-box-cerberus-gtx1050ti-o4g-1783683/ będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lerian napisał:

Ma jeden minus, bo cena dobra, brak pasywnego chłodzenia przy braku wykorzystania akceleracji GPU.

Lepiej dołożyć do

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975435/

Cichutka i półpasywna ;)

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barwniak napisał:

Ma jeden minus, bo cena dobra, brak pasywnego chłodzenia przy braku wykorzystania akceleracji GPU.

Lepiej dołożyć do

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975435/

Cichutka i półpasywna ;)

A czym się szczególnym różni ta, którą podałeś od tej: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975434/ (poza X w nazwie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Nie widzę tego zestawu po wejściu w linka. 

SSD na m.2 Nvme  polecam Plextor 256GB M.2 PCIe M8Pe za 429zł. Trwały na mlc. 

Zasilacz pod kartę graficzną 1050Ti wystarczy z zapasem 550w. Mam na myśli to, że wystarczy z zapasem jak w przyszłości byś chciał rozbudować komputer o mocniejszą kartę graficzną. 650w to lekka przesada. Chyba kupując teraz kartę 1050Ti, czy 1060 nie będziesz w przyszłości zmieniał karty na 1080Ti, tylko na coś tańszego co zużywa mniej prądu. Może być ten XFX TS single rail 80+Gold, ale o mocy 550w. 

Niewiele drożej od 1050Ti 4gb 128bit Msi dostaniesz 1060 3gb 192bit która pomimo mniejszej ilości pamięci z uwagi na większą przepustowości będzie od 1050Ti wydajniejsza. 

Inno3D GeForce GTX 1060 Twin X2 3GB GDDR5 za 999zł 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bez sensu jest dawać w zestawie za 3k- 2x8GB ramu- koszt pamięci to 1/4 zestawu, a przecież pamięć zawsze można dołożyć.

2. Podobnie jest z SSD - wydajności w grach nie poprawi, a i jego również w każdej chwili można dołożyć.

 

Inno3D GeForce GTX 1060 IChill X3 V2 6GB GDDR5
Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX
MSI H310M PRO-M2
SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
GOODRAM 8GB 2400MHz Iridium CL15 Red
SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black

Razem 3003zł

Podstawowe pytanie czy ma być jenak z systemem, czy może być bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Gry teraz wykorzystują Dual Chanel i więcej FPS jest jak ram jest w dwóch modułach. Jak Autor dokupi kiedyś kolejny moduł 8GB to ok.

Obudowę dał bym nowszą SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black za 149zł. Jest lepiej wyposażona jak chodzi o wentylację od RG2 która posiada fabrycznie zainstalowane dwa wentylatory 12fi vs RG4 3x12fi.

Co do SSD często tak jest, że jak ktoś kupi komputer z talerzowym HDD, to nie wie, że SSD jest szybszy i niestety na długie lata zostaje przy talerzowym dysku olewając sprawę i nie dokupując SSD. Kwestia również budżetu. Lepiej zacząć zakupu komputera z SSD a HDD jak zabraknie miejsca na SSD dokupić i samemu zamontować. Zamontować to nie wszystko, bo jeszcze trzeba dysk ustawić w Windowsie. Są filmy instruktażowe na YT jak to ogarnąć. Nawet może być najtańszy SSD, ale żeby był.

Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD 860 EVO 299zł

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...