Skocz do zawartości
tomasz6662

i3 8100 czy Ryzen 3 2200g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Proszę o radę w wyborze platformy. 

Komputer do programowania (java), projektowania (autocad itd,), przeglądania internetu, filmów i nieraz gier. Raczej w kartę graficzną nie będę inwestował, może za jakiś czas ale to raczej do max. 350-400 zł. Monitor 27" 2560x1440 lub 24" fhd, tu się jeszcze waham, może znajdę coś taniego w 16:10 - 1920x1200.

Co będzie dla mnie lepszym wyborem i3 8100 czy może ryzen 3 2200g? - tu planuję 8gb ramu. A może iść po taniości i wybrać g4600 (g3900) na płycie h110, a to co zostanie dołożyć do większej ilości ramu?

pozdrawiam

 

 

Edytowane przez tomasz6662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy javie czy Cadzie to I3 będzie lepszy - oba procki mają 4 rdzenie i wątki ale wydajność 1 wątku u Intela jest wyższa .

W grach lepszy będzie Ryzen ( jeżeli nie będzie dodatkowej karty ) - czasami jest to lekko większa wydajność a czasami 2-3 więcej fps w porównaniu do I3 .

Co do pójścia w kierunku G4600 czy nawet G3900 + H110 i dużo ramu , zależnie co bardziej ci się przyda - mocny procek czy dużo ramu .

G3900 będzie najsłabszy - ma tylko 2 rdzenie / wątki , G4600 ma już HT - w części zadań może być lepszy niż Ryzen 3 ( tam gdzie soft będzie siedział na 1-2 wątkach, w sumie tutaj nawet G3900 będzie lepszy  ) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, ale chyba lepiej g5500 - ma zintegrowaną UHD Graphics 630, a g5400 UHD Graphics 610, gdzieś widziałem testy, że 630 sporo szybsza. Jednak to 80zł różnicy, dołożyć kilka złotych i jest grafika, która i tak położy tę 630. Z drugiej strony g5500 to już cena praktycznie ryzena 3 2200g. Ech ta sztuka kompromisów.

Mam swoją używaną gt 430 OC z 1GB ale nie wiem czy warto to wstawiać.

Edytowane przez tomasz6662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, reyden napisał:

Generalnie przy javie czy Cadzie to I3 będzie lepszy - oba procki mają 4 rdzenie i wątki ale wydajność 1 wątku u Intela jest wyższa .

W grach lepszy będzie Ryzen ( jeżeli nie będzie dodatkowej karty ) - czasami jest to lekko większa wydajność a czasami 2-3 więcej fps w porównaniu do I3 .

Co do pójścia w kierunku G4600 czy nawet G3900 + H110 i dużo ramu , zależnie co bardziej ci się przyda - mocny procek czy dużo ramu .

G3900 będzie najsłabszy - ma tylko 2 rdzenie / wątki , G4600 ma już HT - w części zadań może być lepszy niż Ryzen 3 ( tam gdzie soft będzie siedział na 1-2 wątkach, w sumie tutaj nawet G3900 będzie lepszy  ) .

 

nie wiem gdzie ty testy widziałeś w grach ale ten ryzen wymiata bez dodatkowej grafy np.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Setnik

Weź zobacz co ja napisałem a co potem ty napisałeś , musiałeś gdzieś przeczytać źle mój post - ja nie pisałem że Ryży 2200G jest gorszy od I3 - w grach R3 jest lepszy .

Co innego jak by brać niezintegrowaną kartę - wtedy sytuacja się zmienia i I3 jest lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież określił się, że w grafikę nie będzie inwestować.

 

W takim ustawieniu ryzen będzie lepszy pod gry i to nawet do 50% w stosunku do integry z i3. Pentiuma już bym nie brał pod uwagę. Coraz więcej oprogramowanie chce już 4 rdzenie.

Nawet ff już korzysta z wielu rdzeni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże, że grafika jest mi niezbędna to ją za 3 miesiące kupię. Ale u mnie gry to naprawdę bardzo, bardzo rzadko.  Ostatnio w co grałem dłuższy czas to wolfenstein enemy territory po sieci ale to było z siedem albo i więcej lat temu. Kiedyś ale to bardzo bardzo dawno temu przeszedłem Mafię, to była chyba pierwsza część, Max Paynea też ten najstarszy i far cry też jedynka no i oczywiście Diablo. Ale to było wiele wiele lat temu. Później miałem tylko komputery do pracy i na nich nie grałem. Komputer zmieniam bo mój laptop służący do pracy już się zestarzał i dodatkowo z wiekiem coraz mniej przyjemne jest korzystanie z relatywnie niewielkiego ekranu.

Edytowane przez tomasz6662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

MSI H310M PRO-VDH  - 249 zł

Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX - 459 zł

GOODRAM 16GB 2400MHz Iridium CL15 (2x8GB) - 635 zł

Chieftec CT-01B-350S8 (350W) - 219 zł 

jakiś ssd 120GB

dyski talerzowe, nagrywarki itp leżą w szufladzie.

Może być?

 

 

Edytowane przez tomasz6662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dokup na tył obudowy wentylator 12fi, aby wyciągał gorące powietrze na zewnątrz. Obudowa którą wybrałeś nie ma ani jednego wentylatora zamontowanego w standardzie. SilentiumPC Sigma PRO 120 24zł

Granie na zintegrowanej grafice procesora to niezbyt ciekawa opcja.  Do gier musi być przede wszystkim dobra karta graficzna. Inno3D GeForce GTX 1050 COMPACT 2GB GDDR5 569zł

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...