Skocz do zawartości
illart

Błędne odczyty temp. w BIOS'ie i OS.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj po resecie kompa, wyskoczył błąd przegrzania CPU. W BIOSie, od razu pokazuje 100*C, następnie spada do 89 i tak się utrzymuje cały czas.

Jeśli chodzi o aspekt czysto mechaniczo-termalny, to jest wszystko sprawdzone. Pasa wymieniona, procesor jest chłodny.

W HWmonitor, w poszczególnych core pokazuje poprawną temp, natomiast odczyt płyty głównej jest skopany.

Czujnik w płycie się skopał?

temps.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, pod względem poprawności założenia chłodzenia nie ma żadnych błędów, 2 razy to sprawdzałem. Zresztą robiłem to dziesiątki razy już więc nie jest to dla mnie jakaś nowa rzecz.  Zresztą na zimnym procku, po włączeniu i wejściu odrazu do biosa (2-3sec) odrazu na głównym ekranie pokazuje 100*C i następnie spada do 89*C. W NCT6791D odczyty 3,4,5 nie są do niczego podłączone z tego co w specyfikacji znalazłem. Natomiast w zakładce procesor na cpucore 1,2,3,4,pack pokazuje dobrą temperaturę. Po puszczeniu prime95 po 10min dochodzi maksymalnie do 46*C na ustawionych ręcznie obrotach na poziomie 50% (obroty wentylatora). Chodzenie nie powiem jakie dokładnie, zalman wieża, ale wydajnościowo lepszy od mugena 2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...