Skocz do zawartości
sabotejcz

GTX 1060 wyłącza się pod obciążeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z nowym komputerem. Kupiony w piątek. Po dopaleniu jakiejkolwiek gry po kilku minutach karta graficzna tak jakby się wyłącza. Włączę Overwatcha to za chwile jest komunikat, że nie wykryto urządzenia renderującego. W przypadku innych gier to jest po prostu zwiecha i karta przestaje pracować. 

Testowałem Furmarkiem. Czasami przejdzie test świeżo po resecie, ale później już nie. Temperatury 39-42 w idle. Czy zasilacz jest wadliwy ? karta ma wejście na 8 pin. Mam na starym zasilaczu wejscie 6 pin. Czy wystarczy by przetestować kartę czy nie podłączać ? Co może być powodem ? Proszę o pomoc. 

 

Sprzęt to:

 

Zasilacz XFX TS Single Rail 650W (P1-650G-TS3X)

Procesor Intel Core i7-8700K

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB 

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mało info.Temp w stresie GPU?Czy podczas przeglądania neta nic się nie dzieje złego?Nie wiem gdzie kupiony PC ale dziwne że przeszedł test z takim objawem braku mocy do grania.

Tak na szybko polazłem tropem podanego komunikatu z Overwatcha. 

https://eu.battle.net/forums/pl/overwatch/topic/17612071418

Troszkę tropów do rozwiązania problemu tam jest.

Potem  zostają oddzielne testy grafiki,płyty głównej i zasilacza niestety.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony na Morele.net.

Ciężko mówić o stresie. Najwyższą temperature jaką widziałem na GPU to 62 stopnie. Wtedy się zwiesiło podczas testu. Komputer zawiesza się po chwili z każdą Grą. Czy to DOOM czy WIedźmin 3. Podczas przeglądania nie ma żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj sterowniki Nvidii z panelu po czym wyczysc wszelkie pozostalosci po sterownikach tym programem w trybie awaryjnym: https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

I przeinstaluj sterowniki na czysto, nie baw sie z OC narazie i sprawdz czy pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo może być przyczyn. Na początek znajdź znajomego, zawieź do niego kartę, podłącz do jego komputera i sprawdź czy dalej się wyłącza - jeśli tak to karta uwalona, odsyłaj na gwarancję/rękojmię. Jak działa prawidłowo to odezwij się tutaj po sprawdzeniu karty u kolegi. Będziemy dalej walczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z potencjalnych problemów GPU,zasilacz i płyta główna ponosi największa odpowiedzialność by wszystko chodziło tip top.A jeśli zamrożenie obrazu jest tak naprawdę jego zapętleniem moje podejrzenia co do pg rosną.Zastanawiam się czy w morele nie dali tobie do PC jakiejś pg ze zwrotu.Może przesadzam ale pora chyba skontaktować się morele i zamachać im gwarancją.

 

PS.Próbowałeś eksperymentować z podłączeniem dysku do innego wejścia sata?Bo jeśli to pg robi problem to może właśnie tam.Potem zostaje slot pci expres16.To dalej pg więc może tam jest problem

 

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...