Skocz do zawartości
Aikam

Wymiana karty i może ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki sprzęt:

Płyta główna - ASRock P67 Pro3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
CPU - QuadCore Intel Core i5-2500K, 3400 MHz (34 x 100)
Pamięć - 2x4 GB DDR3 1333MHz
Karta grafiki - Gigabyte Radeon HD 7870

Gram w PUBG, gram mi działa, ale na niskich detalach i nie za dużo klatek. Myślałem żeby wymienić kartę na gtx 1050ti i ram może na 1666 MHz. Czy karta nie będzie overkillem, którą 1050ti polecacie? Czy jest sens wymieniać ram? Nie chce wymieniać procesora i reszty, na razie myślałem o karcie o może ten ram, jeżeli jest sens. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek powinien jeszcze ogarnąć GTX1050Ti , może nawet GTX1060 .

Szczególnie po OC , jak masz szczęście i trafiłeś na dobrą sztukę to może nawet te 5+ Ghz zrobi .

Ram możesz dołożyć albo od razu zmienić na 2x8GB 2133 mhz CL9 , choć najpierw sprawdź jakie masz zużycie ramu - choćby z pomocą MSI Afterburner .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką polecasz 1050TI? MSI, Gigabyte, Asus? 

Gdzieś na forum czytałem, że z tym procesorem i płyta najlepiej używać do 1600 MHz, bo później różnice są znikome, czy to prawda? 

Jeszcze jedno, komputer ma już trochę, czy należałoby wymienić np pastę chłodzącą przed OC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Aikam napisał:

A czy po podkręceniu procesora i wymianie karty na 1060, xfx ts 550w wystarczy? 

Zasilacz starczy bez problemu. Ale karta 3GB to tylko do max FHD i w przyszłych grach na pewno nie ustawieniach na MAX.

Już dziś są gry które biorą ponad 4GB VRAM w FHD bez problemu. Optymalnie było by wziąć GTX 1060 6GB, ale to już nie za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...