Skocz do zawartości
Modryyy

O co chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sorki ze tu pisze ale nie moge znaleźć działu odpowiedniego.

Zrobiłem upgrade kompa i nie odpala się. Płyta główna jak by działa podświetla się na pomarańczowo (płyta to gigabyte Z370p d3)
Więc pomyślałem, że może coś karcie graficznej się podziało, więc ją odłączyłem i podłączyłem kablem hdmi do monitora. I tez nic.
Chłodzenie się odpala (fera 3 oraz chłodzenie w obudowie. Ale jak była podłączona karta graficzna, to podświetlała się, ale jej wiatraki stały w miejscu (radeon rx 470 strix)

Jakieś pomysł?

 

Edytowane przez Modryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że to chyba z płytą nie halo. Bo po podłączeniu karty graficznej, to niby ledy na płycie pokazywały że działa, a na karcie też że ma zasilanie, a po uruchomieniu to chłodzenie karty graficznej się nie uruchamia. Czyli coś z płytą nie ten teges. Ale też dziwne, bo reszta chłodzenia, jak z obudowy, czy na cpu (fera 3 działały). Może ta płyta miała zjechane wejścia i kości, a tylko piny działały.
Tyle niewiadomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec po kolei:

1. Czy podłączyłeś do płyty zasilanie 8pin EPS (w górnym lewym rogu).

2. Płyta jest przykręcona do metalowych kołków, a nie bezpośrednio do obudowy?

3. Możesz przełożyć kartę do drugiego slotu i sprawdzić czy się uruchomi. Na początek i tak próbowałbym odpalić komputer na integrze intela.

4. Czy do płyty masz podłączony "speaker", czy wydaje on jakieś dźwięki?

Edytowane przez rolercoster
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...