Skocz do zawartości
requzord

Laptop do projektowania/rysunków/gier [3500-4000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

z racji, że mój obecny laptop ostatnimi czasy przestał współpracować i powoli niedomaga, przyszedł czas na wymianę na nowy, ale mam dylemat co wybrać, dlatego zwracam się o pomoc do Was. Laptop na osobę prywatną i raczej na raty. Generalnie obecnie laptopa używam do programów takich jak Robot, AutoCAD (2D/3D), Revit, Soldis, Abaqus i tego typu programy, dlatego zależy mi na tym, żeby nowy laptop przez dobre kilka ( powiedzmy 5 lat) współgrał z nimi i dawał radę z obliczeniami i wszystkimi rysunkami. Więc generalnie najważniejszą funkcją będą obliczenia i rysunki, ale oprócz tego pewnie jakieś gry typu cs:go, fortnite, gta v, wiedźmin (ale gry nie są priorytetem), filmy, muzyka i internet. Co do systemu, lepiej jeżeli będzie, ale nie jest to wymagane. Laptop będzie używany głównie w domu, ale też sporadycznie zabierany na uczelnię, ale na długim czasie baterii jakoś szczególnie mi nie zależy. I fajnie jeżeli wyglądałby "normalnie" to znaczy nie był w stylu mocno gamingowy, no chyba że nie będzie innej opcji wartej uwagi, to wtedy jakoś przeboleję ten wygląd. Zamierzam go kupić w ciągu 2 tygodniu, ale mogę poczekać do końca maja, jeżeli będzie warto. 

Podsumowując:

- przeznaczenie: obliczenia/rysunki/gry

- matryca: 15,4"- 15,6”

- dysk: raczej SSD 

- system: windows (najlepiej z laptopem)

- cena: 3500-4000 zł 

Moje propozycje to:

https://www.x-kom.pl/p/425302-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-256-win10-gtx1050-fhd.html
https://www.x-kom.pl/p/393495-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5577-i5-7300hq-16g-256-win10-gtx1050.html

Obecnie moim faworytem jest Acer ze względu na procesor, ale z drugiej strony dell kusi 16gb ram, stąd też mój dylemat. Jestem otwarty na Wasze propozycje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunkowo rozsądnych pieniądzach (i ofercie) widziałbym taki zestaw:

Acer Nitro 5 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti + SSD Plextor 256GB

lub nieco drożej:

MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050Ti+ najlpiej w/w Plextor, choć wówczas całkowita kwota wyjdzie trochę ponad 4k.

Oba laptopy mają podobne podzespoły i obsługują dyski SSD na PCIe oraz SATA. Acer ma matową matrycę IPS, a MSI TN. Oba laptop mają też bardzo dobre układy chłodzenia, a w przypadku GV62 można sterować pracą wentylatorów za pomocą programu DragoCenter.

Acer posiada system operacyjny Windows 10, którego brakuje w przypadku MSI.

Nieco drożej masz właśnie wersje z procesorami ósmej generacji:

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/256/Win10 GTX1050Ti FHD

CZy też wersję z już z dwoma dyskami:  Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/256+1000/Win10 GTX1050Ti FHD

Aspire 7 ma zdecydowanie milszy dla oka design, w grach jego wydajność będzie na podobnym poziomie co wersji z i5-7300HQ, ale w przypadku programów powinno być już lepiej, dzięki procesorowi 4-ro rdzeniowemu i 8-mio wątkowemu.

Edytowane przez Damian Marusiak
Reflinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FxJ napisał:

Myślałeś by dołożyć do modeli z 6 rdzeniami, skoro i tak bierzesz na raty?

Wcześniej o tym nie myślałem, ale chyba poważnie rozważę taką opcję i wydaje mi się, że te kilka stówek jestem w stanie jeszcze wyciągnąć. I wydaje mi się, że wybiorę model z procesorem ósmej generacji, pytanie teraz czy i5 czy i7, dlatego pod tym względem wydaje mi się, że Acery wygrywają w moim przypadku (przez wygląd również). A jak wygląda sprawa z awaryjnością, opiniami o laptopach, jakości wykonania, solidności, serwisie Acer? Jaki jest stereotyp o nich. I teraz duży problem mam z dyskiem który wybrać Czy opłaca się inwestować w Intel Optane?

14 godzin temu, FxJ napisał:

Ale masz dostęp do licencji z uczelni lub z firmy ???

Tak, mam dostęp, ale niedługo kończę studia, a nie wiem jak wygląda kwestia licencji po ukończeniu studiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...