Skocz do zawartości
Pan Kierownik

Thermaltake The Tower 900 by Pan Kierownik

Rekomendowane odpowiedzi

O tym że muszę spróbować zrobić swoje pierwsze LC zdecydowałem kiedy pierwszy raz zobaczyłem The Tower 900.
Przeczytałem wszystkie możliwe poradniki jak zrobić LC, zamówiłem części u chińczyków i po dwóch miesiącach pracy i zepsuciu kilku metrów rurek PETG wreszcie jest.

  • Pompy Thermaltake Pacific PR22-D5 z wymienionym rezerwuarem.
  • Chłodnice 420 i 560 Alphacool UT60.
  • Wentylatory Thermaltake Riing Plus 14.
  • Wentylatory Thermaltake Pure 14.
  • Katody UV Revoltec, diody Twin EK Water.
  • Złączki, rurki PETG, węże Barrow.
  • Blok wodny CPU EK Water.
  • Karta Graficzna GTX 1080 Sea Hawk EK X.
  • Czysta woda destylowana.

 

 

1f0e3f4b35535835.jpg

 

b5f499cf9eaa8f0a.jpg

 

11fd8aed20e2902f.jpg

 

a4225ddd3c6c4b49.jpg

 

9000f9e172c0f085.jpg

3f7bb519d8713b02.jpg

 

1c8885e7fda494c1.jpg

 

fd0895c9dd243d52.jpg

c7644f2a82431109.jpg

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestawik <3 Ale od siebie poleciłbym dodać do tej destylki przynajmniej jakieś preparaty od glonów i antykorozyjne, chyba że będziesz często wymieniał całą wodę w układzie :D

Taki koncentrat Mayhems X1 Clear (lub wersja reagująca na UV), byłby tutaj w sam raz jeśli nie chcesz się pakować w kolorowe płyny.

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdego układu jest dodane Mayhems Biocide Extreme, to na glony wystarczy ale chyba nie działa antykorozyjnie. Co polecisz?

Mam płyny Mayhems w kolorze Yellow/Green i Clear Blue, oba w wersji UV. Jak mi się znudzi obecny zestaw to zaleję. Takie zresztą było założenie przy projektowaniu układu i dlatego kolory na wyświetlaczu są właśnie takie.

Edytowane przez Pan Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj proste testy wydajności układu dla CPU (chłodnica 420 Alphacool UT60).

Czujnik temperatury jest w nakrętce G1/4 umieszczonej w trójniku tuż przy wylocie z pompy. Kolejność elementów układu jest taka że woda z pompy idzie do chłodnicy czyli termometr jest w tej cieplejszej części, już po wyjściu z CPU.

Testowanie polegało na odpaleniu programu Intela, który obciąża wszystkie rdzenie na 100%. Procesor jest podkręcony do 4,8 GHz i pracuje na napięciu 1.435v. Temperaturę mierzyłem po 20 minutach pracy. Powietrze jest wyciągane z tylnej komory obudowy przez 3 wentylatory TT Pure 14 ustawione na 700obr. Niżej ich ustawić nie mogę bo panel NZXT nie pozwala na wartości poniżej 40%. Pompa D5 ustawiona na prędkość 2 czyli 2550 obr.

Przy ustawieniu wentylatorów na minimum (550 obrotów) delta T wynosi ~5,5 stopnia.

Przy ustawieniu na maximum (1400 obr.) delta T wynosi ~3 stopnie.

Jak widać taka chłodnica to trochę za dużo na sam procesor ale za to można ustawić wentylatory na minimum :-).

Układ z GPU różni się tym że ma jedną złączkę 90 stopni więcej oraz chłodnicę 560. Nie testowałem go ale wyniki są z pewnością jeszcze lepsze. Jedyne co jeszcze mogę zrobić to przestawić pompę na (3) 3,300 obr i zobaczyć czy to cokolwiek zmienia ale przy takich delta T to tylko dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...