Skocz do zawartości
Stenctrum

Czy to normalne że dysk HDD w jednym komputerze chodzi w cicho a po przełożeniu do drugiego bardzo głośno?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki problem. W starym komputerze miałem dysk HDD, systemowy, jakiś stary Samsung, prawie 7 letni, nigdy nie formatowany ani nic, cały zawalony danymi, ale chodził on w zasadzie bezszelestnie. Nigdy też nie było żadnych problemów z jego wydajnością czy stabilnością działania. Jednak po włożeniu go do nowego komputera od razu pojawiło się wycie i chrobotanie. To normalne? Zdawało mi się, że dysk niezależnie do jakiego komputera jest podłączony to powinien brzmieć tak samo? Włożyłbym go z powrotem do starego PC i zobaczył ale niestety nie jest to już możliwe. Problem chyba zaczyna dotykać także nowego dysku w nowym komputerze, BarraCuday która z początku chodziła bezszelestnie a teraz przy jakiejkolwiek aktywności dyskowej pojawia się jakiś dźwięk. Nie jest to chrobotanie tylko bardziej jakieś pyrkanie lub czasami bulgotanie? Czy to może być coś z obudową?  Bo czasami mam wrażenie, że jak troszkę tę obudowę trące czy przesunę o parę centymetrów to ten dźwięk jakby zmieniał swoją barwę, raz jest głębszy raz bardziej płytki, raz mniej się niesie a raz bardziej. Defragmentacja nic nie dała. BarraCuda miała 13 miesięcy kiedy się to pojawiło. W HT Tune wszystko było zielone, a w CrystalDiskInfo wszystko niebieskie i stan ok. Chyba przecież w 13 miesięcy nie przemieliłem tego dysku bardziej niż tego starego w 7 lat. Szczerze to dla mnie zagadka, że stary dysk prawie 7 lat pracy, cały zawalony, nic z nim nigdy nie robione i chodził cały czas super cicho a nowy dysk już po 13 miesiącach zaczął wydawać jakieś dźwięki? Nie wiem ale wydaje mi się, że mój komputer z 2002 kiedy kończył swój żywot kilka lat później to tam dysk nie wydawał żadnych dźwięków. Ktoś mnie oświeci co się tu dzieje? Może to wibracje? Obudowa to Zalman Z3 Plus, właśnie gdzieś przeczytałem kogoś opinie o tej obudowie, że wirujące dyski będą pracować troszkę głośniej. Czy to może być to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może nowszy kontroler na płycie wyciska ostatnie soki z dysku który z racji wieku się buntuje

wibracje tez możliwe, wiadomo obudowa pracuje, połóż na gąbce i zobacz

barracudy nie należą raczej do najcichszych

lekarstwo to SSD (przynajmniej na system)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Samsunga S3 nawet rok starszy od twojego.Ja go już na 3 pg mam bo dwie wcześniejsze padły.Jest cichy nie powiem że nie ale jak gram w Warhammera Total War słychać strasznie  jak chrobota kiedy wczytuje zapis.A tak to mało kiedy go słyszę a mam wentylatory 4 na low ustawione więc słyszę all co w PC mi piszczy.Może tobie też jakiś konkretny program/gra katuje HDD?To by też wyjaśniało czemu ta Barracuda też głośno chodzi.Choć do Barracudy nie mam odniesienia bo od dawna ich nie używam to aż tak głośne same z siebie nie są by tak bardzo irytowały swoja pracą.A w tej obudowie Zalmana dyski na podkładkach masz?Może to jest problemem.Dwa różne dyski pracują głośno ponad miarę.Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...