Skocz do zawartości
Argerom

Jaki rozstaw mają otwory w płytach głownych z chipsetem Z370 (INTEL), socket 1151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mam prośbę, czy ktoś mógłby zmierzyć jaki jest rozstaw otworów pod chłodzenie cpu w płytach głównych z socketem 1151 pod procesory intel coffe lake i5? Przymierzam się do wymiany płyty głównej i procesora na nowe i zastanawiam się czy wykorzystać stary bloczek do chłodzenia wodnego, czyli kupić minimalny zestaw do chłodzenia cieczą (posiadam stary bloczek i zapinkę, ale nie wiem jakie są otwory w płycie głównej) czy może wydać te 200 zł na chłodzenie powietrzem i mieć spokój.

Próbowałem znaleźć tego typu informacje, ale tych socketów intela jest kilka rodzajów i nie wiem czy są to te same czy może się czymś różnią (rozstaw otworów)

Będę wdzięczny jeśli ktoś mi pomoże i napisze jaki jest rozstaw otworów w płytach głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie S115x od S1156 począwszy mają taki sam rozstaw otworów mocujących , wynosi on ~75 mm .

Każde chłodzenie i zapinka pasujące pod któryś z innych S115x będzie też pasować na S1151 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2018 o 09:58, reyden napisał:

Wszystkie S115x od S1156 począwszy mają taki sam rozstaw otworów mocujących , wynosi on ~75 mm .

Każde chłodzenie i zapinka pasujące pod któryś z innych S115x będzie też pasować na S1151 .

Dzięki za odpowiedź. To mi bardzo pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...