Skocz do zawartości
sebo7w7sebo7w7

Laptop do 4700zł, PUBG

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! Poszukuję lapka aby pograc w cos (np. PUBG, WOT) online i w zasadzie tylko do tego mialby sluzyc. Znalazlem na stronie X-Kom MSI GL62MVR i7 7700HQ 1TB 16GB RAM gtx1060 6gb cena 4699zł. Czy znajdę coś innego lepszego znajdę w tej kwocie? moze ktos podrzuci kod rabatowy? :) ... Mieszkam narazie we Francji i myslalem o kupnie tutaj jakiegos sprzetu ale wychodzi mniej korzystnie no i klawiatura w ukladzie AZERTY tez jest przeze mnie mało pożądana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://steamcommunity.com/games/578080/announcements/detail/1451701826007887564
Obsługa 6-rdzeniowych jest od dawna.
Znalazlem na stronie X-Kom MSI GL62MVR
Najlepiej dołóż do serii GP lub GE.
np. MSI GP63 8RE i7-8750H/8GB/1TB GTX1060 + wolny slot na dyski PCIe NVMe.

https://www.msi.com/Laptop/GP63-Leopard-8RE
Ale są i z matrycami 120Hz.
ehh ... nie chce już dopłacać :) nie bardzo mi to sie przekłada na czas spędzony przed laptopem, nie gram "nałogowo". Rozumiem, że nowszy procesor jest w tym zaproponowanym przez Ciebie sprzęcie, trochę kusi mnie też przez to że ma 6 rdzeni ale laptop wymaga aby dołożyć mu kolejną kość RAMu moze nie od razu... no i dysk SSD, w mojej propozycji tez go nie ma. Najchetniej kupilbym bez zwyklego HDD ale z systemem operacyjnym, 16gb ramu. Mam w domu ssd goodram iridium pro 240gb wpięty do płyty przez kabel sata, mozna go wykorzystac w laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym, spokojnie wystarczy tu:

MSI GL62MVR i7-7700HQ/16GB/1TB GTX1060 IPS

Ram sobie dołożysz za jakiś czas. Układ chłodzeni wydaje się być b.podobny do tego zastosowanego w GV62, który spokojnie radził sobie z tymi podzespołami (GTX 1050Ti), tu jest co prawda szybsza karta, ale to chłodzenie spokojnie powinno sobie z nią poradzić.

Jeżeli miałby już dokładać to poszedłbym w serię GT, która obecnie jest w b.przystępnej cenie (GT jest najwyższą seria laptopów MSI) MSI GT62VR i7-7700HQ/8/1TB+128/Win10 GTX1060 IPS

Edytowane przez Damian Marusiak
Reflinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę wystarczy mi i7 7700 ale w myśląc w dłuższej perspektywie taki 6-cio rdzeniowiec jest ciekawszy, chyba zacznę robić nadgodziny i dorzucę kilka stówek do czegoś lepszego. Jeszcze takie pytanie, nikt wróżbitą nie jest ale czy w przeciągu najbliższego miesiąca, dwóch jakieś upusty na na laptopy można trafić? Jak ogólnie podchodzicie do tego typu zakupów, czekacie, szukacie dobrej oferty? Czy po prostu jak już kasę macie to wybieracie odpowiedni sklep, w którym nie ma problemu z gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GTX'a 1060 spokojnie wystarczy i i7HQ. Gdybym miał już dokładać, to obecnie wybrałbym serię GT od MSI, ale do czasu Twojego zakupu zapewne te laptopy już się wyprzedadzą.  Wiadomo pogoń za ilością rdzeni jest. Zastanawiam się tylko co mają powiedzieć ludzie którzy kupili laptopa rok/pół roku temu z i7HQ i GTX'em 1060/1070?

Obecnie mam i5-4670K (bez OC)+GTX 1060 6GB i problemów z uruchamianiem najnowszych gier nie mam, a procesor ma już 5 lat.

Tym bardziej, że różnica w cenie pomiędzy i7HQ w GL62MVR, a GP63 8RE to prawie 1000zł.

Edytowane przez Damian Marusiak
Reflinki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica w cenie miedzy GL (tym co jestem zainteresowany) a serią GT to 1.5-2tys zł i w dalszym ciagu siedzi tam i7 7700 oraz gtx1060, pewnie lepsza matryca ale wydajność dalej podobna czy taka sama ... Jedyne do czego mógłbym dopłacić to do gtx1070 ale procek zostaje ten sam i7 7700hq, nie wiem czy takie połączenie ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie wersje z seri GT są akurat najbardziej opłacalne:

MSI GT62VR i7-7700HQ/8/1TB+128/Win10 GTX1060 IPS

MSI GT62VR i7-7700HQ/16/1TB+128SSD/Win10 GTX1060 IPS

I nie są wiele droższe niż seria GL, a są np. z systemem Windows 10.

i7-7700HQ był do tej pory parowany z GTX'em 1070 i 1080 więc raczej z dnia na dzień wydajność tych laptopów nie zmieniła się diametralnie, tym bardziej w parze z GTX 1060.  GP byłyby dobre gdyby w/w seria GT nie występowała w takiej cenie.

Edytowane przez Damian Marusiak
Reflinki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sebo7w7sebo7w7 napisał:

Rozważam dopłatę ale do takiego ASUS'a Strix GL502VS-GZ227T i7-7700HQ/16GB/256GB SSD+1TB/GTX1070/Win10 6400zł w MM chociaż bardzo mi kieszeń wyczysci

Kup przez internet, w razie czego masz wówczas 14dni na zwrot (wysłanie odstąpienia od umowy zawartej na odległość)+14 dni na oddanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...