Skocz do zawartości
ViruS001

Freezy komputera podczas oglądania YT/Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam pewien problem z drugim komputerem. Od pewnego czasu mam dziwne freezy (na jakieś 30 sekund) podczas oglądania filmów na YT/Twitch. Totalnie jest to randomowe, raz przez cały dzień się nic nie dzieje, a czasami co 5 minut. Komputer stał w sumie nie używany od kilku dobrych msc, gdyż jest to mój drugi (zapasowy) ale, że dzieciaki przyjechały w odwiedziny to chciały sobie pograć, pooglądać swoich Jutuberów i strimerów. Tu zaczął się dziwny problem, który codziennie próbuje rozwiązać ale nici z tego. Zmiana przeglądarki, tryby awaryjne itd. nie pomagają.

Może na początku konfiguracja:

  • CPU: i5-4690K (do tego czasu podkręcona na 4.2GHz - obecnie brak OC);
  • RAM: G.Skill DDR3 2400MHz 4x4Gb CL10;
  • MOBO: MSI Z97 Gaming 5;
  • Grafika: EVGA GTX 970 FTW ACX 2.0;
  • PSU: Be Quiet! BN181 530W 80+ Bronze
  • HDD: WD Caviar Blue 1TB 64mb cache;
  • SSD: M2 - Liteon 512gb (nie pamiętam czy CV1 czy CV2);
  • Monitory - dwa jakieś na VGA (bez szału), jeden do portu DVI-I za pomocą prostego adaptera, drugi natomiast do Displayport jakimś adapterem z neta (działa).

Ogólnie na komputerze zainstalowany jest Windows 7 64bit, stoi on na HDD a SSD jest zrobiony na Readyboost (jakieś 32gb). Podzespoły kupowane podczas, gdy wychodziły na rynek czyli gdzieś w 2014? Jakoś tak. Oprócz zasilacza, który został zakupiony z 6 lat temu w 2012.

No dobra teraz co zrobiłem:

Przy komputerze:

  1. Na początku jak typowy serwisant przedmuchałem komputer bo w sumie było tyle kurzu, że nawet nie widziało się podzespołów - nie pomogło;
  2. Sądziłem, że to może wina OC, więc je zlikwidowałem i wróciłem do bazowych taktowań na procesorze - nie pomogło;
  3. Po zainstalowaniu HWMonitor zauważyłem, że temperatury na procesorze jak i grafice sięgają dziwnych wartości. Na procesorze w spoczynku było 60*C+, w związku z tym wymieniłem pastę (po 4 latach można) i temperatury wróciły do normalnych wartości. Obecnie w spoczynku max 33*C na CPU, 45*C na GPU - nie pomogło;
  4. Pomyślałem, że może te freezy powodowane są dodatkowymi urządzeniami podłączonymi do płyty głównej. W związku z tym odpiąłem karty sieciowe na PCI-E, stację dysków oraz dyskietek, przednie USB oraz HDD DOCK - nie pomogło;
  5. Na jakimś forum wyczytałem, że może to być wina listwy zasilającej - ile w tym prawdy nie wiem ale pojechałem i zakupiłem nową bo w sumie moja miała kilka dobrych lat, dodatkowo podłączyłem do osobnej fazy i innego gniazdka niż resztę sprzętu - nie pomogło;
  6. Jako, że mam MSI Gaming 5 i ktoś tam pomyślał to w łatwy sposób mogłem sprawdzić napięcia ale niestety albo stety wykazały prawidłowe wartości, a wahania były bardzo małe.
  7. W BIOSIE oraz windowsie wyłączenie usługi HEPT - nie pomogło;

Przy oprogramowaniu i przeglądarce:

  1. Pierwsze co to wyczyściłem komputer z zbędnych programów, gier - które w sumie były zainstalowane ale nie wiem po co. Dodatkowo użyłem CCleanera, odkurzacza i wbudowanego narzędzia Windowsa - nie pomogło;
  2. Później defragmentowałem dysk HDD - nie pomogło;
  3. Sprawdziłem wszelkimi antywirusami - brak czegokolwiek, nie pomogło;
  4. Zaktualizowałem sterowniki grafiki, wtyczki do przeglądarki, javę, aktualizację Windowsa itd. itp. sprawdziłem również aktualizacje biosa itd ale to mam aktualne - nie pomogło;
  5. W Firefox pozmieniałem jakieś opcje, coś tam na klikałem według poleceń wujka Google ale brak reakcji. Wkurzyłem się i zainstalowałem Google Chrom i - nie pomogło;
  6. Dezaktywowanie kodeka VP9 oraz WEBm - nie pomogło;

Jeżeli chodzi o wtyczki itd. w Firefox mam Ublocka, BTTV, WOT (web of trust). Dodatkowo OpenH264, widevine content decryption module, Flash. Google Chrom - brak, czysta. Jeżeli chodzi o dyski to przeskanowałem je HD Tune ale program nie wykazał żadnych Bad Sectorów - temperatura dysku nie przekracza 30*C (zmieniłem również port SATA).

Oczywiście zrobiłem burna przy pomocy 3D Marka oraz OCCT - brak zawiech i większych problemów. Tak samo przy grach, można grać w cokolwiek nawet 12h i nic się nie dzieje. Jak się odpali film na YT albo stream to od razu zwiecha. Wówczas po minięciu freeza komputer działa jak należy, film się dalej odtwarza i brak błędów np. z wysypującym się sterownikiem graficznym.

Jeżeli potrzeba to udostępnię wszelkie zdjęcia. Proszę pomóżcie mi z tym problemem, bo już nie mam pomysłów :)

 

 

Edytowane przez ViruS001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogvel

Doinstaluj directx 9.29 redist. Do tego sprzętu jak znalazł. Visuale też mają być wszystkie od 2008 do 2015.
Masz tak? U mnie na laptopie chodzi nawet emulator playstation. Wyrzuć WOT, to idiot!

cf3c998f6c1b1e67med.png

Czy do chrome, czy do FF, dołóż rozszerzenie Disconnect.
Czy to do chrome, czy do FF dołóż rozszerzenie Magic Actions for YouTube - ustaw tak:

4affa860f2803f9amed.png

43190d3aa40bb81bmed.png

A live stream będzie lekko szedł:

6598471cb3e83e00med.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogvel

Zrobiłem tak jak napisałeś a nawet więcej :) Usunąłem FF i chrome, usunąłem wszystkie dane i na czysto zainstalowałem FF (chroma nie instalowałem). Zainstalowałem oczywiście podstawowe wtyczki oraz te Twoje + ublock. Dodatkowo tego DX9. Ogólnie widzę poprawę podczas oglądania lecz nadal wieszanie występuje :(

W ogóle spojrzałem na dysk HDD jest on w trybie dynamicznym czy to moze być problem jak nie jest basic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...