Skocz do zawartości
SpongeCarer

Komputer gorzej działa po wyczyszceniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dzisiaj po raz pierwszy po 3 latach użytkowania postanowiłem wyczyścić komputer od środka kupiłem puszkę sprężonego powietrza i paste termo przewodzącą .Do powietrze dołaczyli małe rurki co ułatwiło mi czyszczenie komputera niestety każda cześć była zakurzona więc trochę mi to zajęło pod sam koniec wymieniłem paste przeglądając poradniki w internecie użyłem metody 2 lini bo wydawała się najdorodniejsza. Po odpaleniu komputera wszystko było okej dopóki nie odpaliłem sobie mojej ukochanej gierki okazało się że się zacina jak nigdy a wczesniej działa na 150Fps'ach

więc stwierdziłem że zrbobie formata zainstalowałem sterowniki odpalam gierke a tu nadal to samo. Zauwazyłem również że nie ważne na jakich ustawieniach gram mam taką samą ilość fpsów. i tak w każdej grze . czy to możliwe że żle nałozyłem paste?

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SpongeCarer napisał:

wszystko jest okej radiator dobrze siedzi wentylatory smigają jak szalone tylko właśnie nie jestem pewnie pasty czy nie użyłem jej zbyt dużo albo czy nie rozmazgałem jej obok procesora gdy zakładałem radiator

i nie jestem pewnie czy to ma jakiekolwiek znacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej temat do zamknięcia otworzyłem znowu kompa zdołałem radiator a z pasty jakaś dziwna maż się zrobiła dałem wycysciłem wacikami dałem ciupke pasty i  teraz z grą na ultra 45 stopi .

pasta termal gryzli jakby ktoś chciał wiedzieć. dziekuje za nakierowanie byłem pewny że uszkodziłem karte graficzną czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SpongeCarer napisał:

okej temat do zamknięcia otworzyłem znowu kompa zdołałem radiator a z pasty jakaś dziwna maż się zrobiła dałem wycysciłem wacikami dałem ciupke pasty i  teraz z grą na ultra 45 stopi .

pasta termal gryzli jakby ktoś chciał wiedzieć. dziekuje za nakierowanie byłem pewny że uszkodziłem karte graficzną czy coś

Podstawowa diagnostyka- temperatury CPU/GPU po wymianie pasty.

Jak widać 100st. C  to zdecydowanie za dużo. Najważniejsze, że wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, na następny raz polecam wyczyszczenie proca izopropanolem. Środek łatwo dostępny, chociażby na znanym portalu aukcyjnym, a doskonale rozpuszcza pozostałości po starej paście. Wystarczy nanieść na szmatkę (byle kudełków nie było) i wio :)

Edytowane przez Fattel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...