Skocz do zawartości
Karenz

Upgrade apu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym przejść na windows 10 i unowocześnić sprzęt.  Nie jest to sprzęt do gier raczej sprzęt biurowy który raz na jakiś czas jest wykorzystywany w celach rozrywkowych.

Komputer:

gtx 1050 (kupiony w tym roku bo stara sypała artefaktami)

apu A6-3650

4X2 GB 1333Hz ram 

a55icafe asrock

oczywiście ssd hdd i dobry zasilacz/obudowa 

Z powodu zaporowych cen ramu (100% względem zeszłego roku ) myślałem nad zostaniem przy ddr 3 i wypatrzyłem takie rozwiązanie 

i5-4460Asus B85M-E/DASH razem ok 1000 zł co ważne mobo ma 4 porty na RAM i obsługuje windows 10 

lub 

Core i3-8100+MSI B360M PRO-VDH +Patriot Viper Elite DDR4, 2x4GB, 2400MHz ok 1110 zł   procek niestety słabszy 

może jakieś inne konfiguracje ? Mogę  na ten cel  przeznaczyć do 2000 zł ale po co aż tyle do przeglądania internetu, sprzęt tylko nowy. Nie mam czasu już na granie a brak wsparcia producentów zmusza mnie do przesiadki. 

 

Edytowane przez Karenz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to sprzęt biurowy i nie ma problemów z wydajnością, to po co to ruszać? Niezbyt wydajne ale 4C, 8GB RAM, GTX 1050, SSD - wydaje się, że jest OK. Ale jak już zmieniać, to na nową generację. Zaproponowany i3 8100+MB+8 GB 2666 będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taktowanie RAMu to sprawa drugorzędna w tym przypadku, jeżeli jest znacząca różnica w cenie.

Jasne że ten proc demonem prędkości nie jest...ale może więcej wcale nie trzeba do przeglądania stron i pakietu biurowego?

Bo jak rozumiem autor myśli że na tym sprzęcie win10 nie zainstaluje?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meczy mnie juz te apu ciągle cyrki ze sterownikami skutecznie zabiły sympatie do amd.  W sumie zależy mi na jak najdłuższym wsparciu producenta wiec pewnie kupie i3 8100,  gram czasem w coha na tym sprzecie i ledwo idzie gdzie na teoretycznie gorszym 955 nie bylo problemów 

Edytowane przez Karenz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu.

Mój główny komputer oczywiście dawno już zmieniony od tego z miniaturki dalej stoi na Samsung 830 w tym czasie wyrzuciłem już 3 dyski twarde służące za magazyn i zacząłem się zastanawiać czy nie warto warto były by przejść w całości na SSD ,  kupił bym 480 na ssd plus te 120 co mam teraz spokojnie zaspokaja wszystkie moje potrzeby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...