Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj złożyłem komputer, zaktualizowałem bios oraz wgrałem Windowsa 10. W komputerze znajduje się Ryzen 3 2200g,  MSI B350 Tomahawk, oraz dwie kości Crucial Ballistix LT po 4gb każda, 2666MHz. Chwilkę korzystałem z komputera, wyskoczył mi dziwny bluescreen "Your PC ran into a problem and needs to restart...,  z kodem błędu CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" Pomimo to pobralem steama i zainstalowałem pierwszą lepszą grę, żeby sprawdzić wydajnośc, padło na poczciwego ETS2. ku mojemu zdziwieniu zamiast tych spokojnych 75fps na ultra, zastalo mnie klatkowanie jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. myszka się bardzo zacinała i nic nie dało się zrobić. Co może być przyczyną? Nic w Biosie jeszcze nie zmieniałem. To moja pierwsza przygoda z APU. Dodam, że procesor ma stałę 3,5Ghz ale obciązenie róznie.

Edytowane przez michalpaw358

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, oprogramowaniem Live Update od MSI zaktualizowalem wszystkie sterowniki, nieprzyjemny blue screen nie występuje, lecz nadal mam pokaz slajdów w grach ;( Oraz ten sterownik od karty graficznej. Oto błąd: https://drive.google.com/open?id=1-ABx0YsTm8e1zUTyBHYyEiVCEohD3yVT

Edytowane przez michalpaw358

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować inny driver od gpu. Może na stronie amd coś będzie do pobrania.

Czy problem jest tylko po stronie grafiki to się okaże jak go wyeliminujesz.

 

I nie pisz do mnie per pan bo się czuję staro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić możesz np w cpu-z w zakładce graphics. I nie może mieć 4 gb - do 2200g można przypisać max 2 gb.

Jest jeszcze opcja, że proc gryzie się z ramem albo płytą (gdzieś na tym forum przeczytałem, że to głownie domena msi). Masz możliwość oddania proca mobo i ram do sklepu żeby dobrali Ci bezproblemową konfigurację? 

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam komunikat podczas BSOD'a. Okazało się, że maksymalne taktowanie dla moich pamięci wynosi 2933mhz, a ja uruchamiałem je na 3000mhz. Po dopasowaniu szybkości ramu problem zażegnałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...