Skocz do zawartości
rsk000

Komputer do pracy/grania - 3000zł - 4000zł (Hackintosh)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moja aktualna jednostka zaczyna już po kilku dobrych latach mieć dość więc, zaczynam się rozgladać za jakaś alternatywą - aczkolwiek mój aktualny komputer skladałem już dawno temu wiec nie mam pojęcia, z czego na dzień dzisiejszy warto wybierać. Prosiłbym o pomoc w złożeniu nowego zestawu :) 

 

Zastosowanie komputera:

1. Praca(grafika komputerowa): Photoshop, Illustrator, Experience Design, Sketch + może coś do animacji
2. Gry: Dota, CSGO, Fortnite, BF3/4 + możliwe jakieś nowsze tytuły
 

Maksymalna kwota: 3000zł - 4000zł (na ten moment takie widełki, bo aktualnie jestem kompletnie zielony jeżli chodzi o aktualne ceny podzespołów)
 

Kiedy zamierzam kupić komputer?: Najbliższe klika miesięcy. Nie mam konkretniej daty w głowie, jeżeli bedzie warto poczekać to nie ma problemu
 

Których części potrzebujesz?: Potrzebuję tylko i jednostki centralnej. Bez monitorów i innych rzeczy - to już posiadam.
 

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie wiem, do tej pory nic nie podkręcałem
 

Specjalne wymagania: Możliwość postawienia na sprzęcie Hackintosha(do pracy) oraz Windowsa(do grania)

Inne uwagi: 

1. Aktualnie posiadam dysk Samsung SSD 850 EVO 250GB ATA, który mogłbym wykorzystać w nowym zestawie jeżeli byłaby taka możliwość.

2. Niezależy mi na żadnych wodotryskach odnośnie wyglądu, całość może być zamknięta w jak najzwyklejszym czarnym pudełku ;)  Dobrze jedynie, jeżeli byłby w miarę cichy podczas pracy

 

Jeżeli brakuje jakichś ważnych informacji to dajcie znać, chętnie odpowiem na pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black 279zł

Procesor Intel i5-8500 3.00GHz BOX 795zł

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 99zł

Płyta MSI B360M PRO-VDH 329zł

RAM 2x HyperX 8GB 2666MHz HyperX Predator Black CL13 399zł

HDD WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE 174zł

GPU Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 1369zł

PSU Seasonic 520W S12II GB 80 Plus Bronze BOX 239zł

Obudowa wyciszona Pax m70  i ciche chłodzenie cpu Fera3. Tak będzie drożej, ale za to bardzo cicho. Ram wybrałem też z górnej półki z niskim CL. Można dać tańszy ram, tańszą obudowę RG4, no i chłodzenie Spartan 3 LT, to wyszło by około 270zł taniej. Karta graficzna może być tańsza Inno3D w wersji mini z jednym wentylatorem za 1199zł  to było by o kolejne170zł do przodu. Procesor dałem i5-8500 3.00GHz , ale można zejść na i5-8400 2.80GHz za 699zł. Jak trzeba coś zmienić to pisz śmiało.

Nie wiem o co chodziło Ci z tym postawieniem Hackintosha, ale laptopa na obudowie zapewne postawisz, bo posiada klapki na topie. 

SSD oczywiście Możesz samemu wstawić do nowego komputera. 

 

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, pablo27 said:

Nie wiem o co chodziło Ci z tym postawieniem Hackintosha, ale laptopa na obudowie zapewne postawisz, bo posiada klapki na topie. 

Chodzi o to, sprzęt był kompatybilny z MacOS czyli byla mozliwosc zainstalowania na nim systemu Apple np. High Sierra (tzw. Hackintosh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Co do kompatybilności chipsetu B360 z Hackintoshem nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Wiem, że chipset Z370 jest z Hackintoshem kompatybilny. Zaproponuję zmienić w zestawie dla Autora płytę na Z370  i wykorzystując możliwości płyty ram na wyżej taktowany 3200MHz. Linki poniżej. 

Płyta MSI Z370-A PRO 435zł 

Ram GOODRAM 16GB 3200MHz IRIDIUM CL16 Black (2x8GB) 709zł 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo27 napisał:

Nie wiem o co chodziło Ci z tym postawieniem Hackintosha, ale laptopa na obudowie zapewne postawisz, bo posiada klapki na topie. 

:o)

Swoją drogą to o jakich klapkach mowa? Czy chodzi o klapki KUBOTA :):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
9 godzin temu, rolercoster napisał:

:o)

Swoją drogą to o jakich klapkach mowa? Czy chodzi o klapki KUBOTA :):):):)

M70 ma na topie plastykowe klapki które można zdjąć. Niektóre obudowy mają delikatną siateczkę przeciw-kurzową, albo sito. Zobacz sobie na yt drugą minutę filmu pt.. ,,Test SilentiumPC PAX M70 - tania obudowa dla fanów ciszy!`` .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
6 godzin temu, rsk000 napisał:

Jeszcze mam watpliwosci co do GeForce, gdzies widzialem, ze nie bardzo nadaja sie do Hackintosha. Raz ktos proponowal, zeby moze zamieniac GeForce na Radeona RX 560

Jak tam wolisz. Link do RX560 4GB od Asusa z pół-pasywnym chłodzeniem poniżej. 

ASUS Radeon RX 560 Strix Evo Gaming 4GB GDDR5 729zł

https://hackintosher.com/guides/get-nvidia-graphic-cards-working-hackintosh/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...