Skocz do zawartości
stasimon

Asrock Z87 Extreme6 - problem z płytą i/czy zasilaczem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dosyć stary sprzęt, kupiony w 2014 roku o poniższej specyfikacji:

 

Płyta główna: Asrock Z87 Extreme 6

Procesor: intel i5-4670k

Karta graficzna: Msi Gtx 970

Pamięć: DDR3 2 x 8GB + 2 x 4GB

Zasilacz: Fractal Design Integra R2 750W

 

Procesor nie podkręcony, karta graficzna również. System to Windows 7 64-bit. Wszystko działało idealnie aż do dzisiaj. Uruchamiam komputer przyciskiem, zapalają się diody na obudowie, ruszają wiatraki (oba z procesora jak i z obudowy podpiete do płyty głównej jak i do zasilacza) i po 1-2 sekundach wszystko gaśnie, po czym po jakiś 3-4 sekundach komputer uruchamia się samoistnie znowu na jakąś sekundę może dwie i znowu gaśnie. I tak na okrągło dopóki nie wyłączę zasilacza. Dodam, że na płycie głównej nie zapala się dioda, cały czas ciemno.

 

Celuje że wadliwa może być płyta główna (oby nic innego do niej wpiętego) albo zasilacz. Niestety nie znam nikogo ze stacjonarnym komputerem żeby poprzekładać części. Dziwne jest to, że jeszcze 3 dni temu wszystko działało bez najmniejszego problemu, komputer stal gdzie stoi, nikt w nim nie grzebał, nikt go nie dotykał. I nagle dzisiaj się już nie odpalił. 

 

Spotkał się ktoś z was z podobną sytuacją?

 

Pzd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 No jak nie masz nikogo żeby części poprzekładać...odpinałeś kompa fizycznie od zasilania? Spróbuj na minutkę jeżeli nie. Możesz też spróbować rozłożyć go i uruchomić wersję minimum - jedna kość pamięci, cpu. Mi się udało kilka kompów tak postawić na nogi. ;) Jakiś multimetr posiadasz żeby napięcia pomierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimetr posiadam, jutro najpierw rozloże na części i sprawdze wizualnie płytę, potem postaram sie odpalic na minimalnej konfiguracji (procek, jedna kość ram, grafa zintegrowana) Być może w weekend znajomy pożyczy mi zasilacz bo ma jakiś zapasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to śmiesznie zabrzmieć ale sprawdź też wszystko podpięte pod USB. Najlepiej odłącz i spróbuj uruchomić komputer. Zwarcie na zasilaniu USB potrafi obciążyć zbytnio linie zasilania 5V_SB przez co komputer będzie tak dziwnie się zachowywał. Miałem już raz taki przypadek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymiana zasilacza nie pomogła, nadal dzieje się to samo. Uruchamiałem również z jedną kością ramu jak i bez, bez grafy i nadal takie same objawy. Wizualnie wszystkie kondensatory wyglądają ok.

 

Zastanawiam się czy taki objaw może oznaczać uszkodzony procesor?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...